Gorąca zima w Zabrzu? Torcida wydała oświadczenie

Kibic  -  14 grudnia 2022 22:38
50
23059

W ostatnich dniach zawitała do nas prawdziwa zima. Za oknami jest biało, a temperatura na termometrach spadła wyraźnie poniżej zera. Gorąco natomiast może być wkrótce wokół Górnika. W dniu 74-tych urodzin Klubu, Torcida wydała oświadczenie w którym żąda przygotowania klubu/spółki do sprzedaży. Jak czytamy w oświadczeniu, kibice zapowiadają pojawienie się w Urzędzie Miasta z potencjalnym inwestorem. 

Poniżej cała treść oświadczenia Torcidy:

„Na Górniku nie może być żadnego folkloru, musi być Europa w każdym calu”
To proste, a zarazem piękne zdanie powinno przyświecać każdemu, kto ma dobro Górnika w sercu. Przyświecać i prowadzić niczym morska latarnia w drodze do celu jakim powinno być przywróceniu naszemu Górnikowi należytego blasku…Nie ukrywamy też, że przez jakiś czas liczyliśmy na to, że w końcu uda nam się zagrać do jednej bramki i osiągnąć to o czym marzy każdy kibic Górnika Zabrze. Stabilny, profesjonalnie zarządzany klub, który walczy o najwyższe cele w każdym sezonie. Niestety, zamiast tego mamy prowizorkę i całkowitą amatorszczyznę w strukturach klubu. Przez te wszystkie lata staraliśmy się być partnerem do rozmów, wierzyliśmy w słuszność naszych działań i w to, że próba dyplomatycznego załatwiania pewnych spraw bez niewątpliwie niepotrzebnego i szkodliwego dla naszego klubu rozgłosu przyniesie w końcu zamierzony efekt, a obietnice nam dawane nie pozostaną w końcu bez pokrycia. Przez te wszystkie lata nadstawialiśmy karku będąc bezpodstawnie oskarżani (sic!) o układanie się z „żelazną damą” dla własnych korzyści, co jest wierutną bzdurą! Naszym jedynym celem jest WIELKI GÓRNIK ZABRZE i jego dobro! To jedyne czym kierowaliśmy się przez te wszystkie lata. Dosyć mydlenia oczu, nadszedł czas by nie uderzyć, a pie#$^&%*ć pięścią w stół i zakończyć to raz na zawsze!
Jako kibice i mieszkańcy Zabrza żądamy natychmiastowego(!!!) oddania klubu w kompetentne ręce. Koniec okłamywania i obiecywania. Cierpliwość się skończyła, tej wieloletniej stagnacji mamy dosyć i nie cofniemy się ani o krok by ją zakończyć! Nadeszła najwyższa pora, by oddać klub ludziom, którzy znają się na piłce nożnej, profesjonalistom z pasją, którzy pomogą napisać kolejny piękny rozdział w historii klubu. W tym układzie właścicielskim jedyne co nam grozi to horror i tragikomedia prezesów, dyrektorów i całej reszty przydupasów, których Pani prezydent pasie za pieniądze podatników.
PO STOKROĆ DOSYĆ TEGO!!!
Żeby móc zajmować coraz wyższe miejsca w ekstraklasie i myśleć o włączaniu się do walki o najwyższe cele trzeba inwestować by stwarzać możliwości rozwoju. Do tego niezbędna jest odpowiednia baza treningowa dla pierwszej drużyny, ale i akademii. Sztab powinien z każdym sezonem mieć coraz bardziej komfortowe warunki do pracy, a nie co sezon być zmuszanym do budowania drużyny kompletnie od nowa, gdyż to wymaga coraz większego wysiłku, bo konkurencja nie śpi i Górnik przez niekompetencję podyktowaną polityczno-towarzyskim kluczem w wielu aspektach drepcze w miejscu. Tak więc dosyć darmozjady! Mieliście wystarczająco dużo czasu żeby zbudować solidnie funkcjonujący klub, wystarczyło zatrudniać kompetentnych ludzi, dać im pracować, a nie marnotrawić pieniądze zatrudniając i zwalniając na przykład prezesów, którym wynagrodzenie oczywiście trzeba było płacić.. Nadszedł czas by przy Roosevelta przywrócić cytowaną w tytule dewizę Bolka Niesyto, a tego w tym układzie właścicielskim i z tymi ludźmi w zarządzie się nie doczekamy.
Oczekujemy natychmiastowych działań dotyczących przygotowania klubu/spółki do sprzedaży tj. zainicjowanie procedur prawnych, audytu wewnętrznego, wyceny spółki i wszelkich innych – niezbędnych działań, które pozwolą prywatnemu inwestorowi (z którym już niebawem pojawimy się u właściciela) na rozpoczęcie procesu przejęcia klubu i przywrócenia mu blasku na jaki zasługuje.
Poniżej zamieszczamy do zapoznania się dla Was, mały przegląd TYLKO NIEKTÓRYCH „osiągnięć” szefowej i całej jej świty:
-7 prezesów i wakaty
-zero tytułów
-spadek/ awans
-co sezonowa wyprzedaż zawodników
-marnotrawienie środków pozyskanych ze sprzedaży kluczowych zawodników
-stadion-mem z trzema trybunami -kolesiostwo przetargowe
-mobbing
-targ staroci😆
– laserowy paintball😆
Ten balon pękł z hukiem, a podmuch powinien zmieść z planszy wszystkich odpowiedzialnych za tę degrengoladę!
UCZYŃMY GÓRNIKA WIELKIM PONOWNIE!
Z kibicowskim pozdrowieniem
TORCIDA GÓRNIK

 

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Torcida Górnik
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
50 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

I tak ma być Górnik Zabrze jest wielkim klubem i tak musi pozostać

Brawo nareszcie zrobić porządek z tą pisowska bandą i z tą Szulikowa niech sobie swoją cip…. porządzi brawo brawo Górnik musi być Górnikiem takim jak za dawnych lat pozdrawiam wszystkich kibiców KSG i życzę Wesołych świąt

Czyli jak Szulik popierala bula Komorowskiego to o.k.

Kretyński komentarz. Tu chodzi o Górnika Zabrze, a nie o politykę.

komorowski i jego poprzednicy to statyści bez wiedzy wyglądu pijacy aż wstyd było ich za granice wysyłać gospodarka na krawędzi bezrobocie nędzne godzinowe stawki brak rozwoju dla młodych ,zapomniała cała polska jak było i jak się żyło ,rodzin nie było stać na wakacje dla dzieci a rodzinne to porażka na skarpetki ledwo starczyło.tak się bawiło PO

Andi jesteś prymitywnym głupkiem! Co mieszasz PIS z Górnikiem? A na marginesie marny byłby los Polski jakby PO rządziła w covidzie i tej wojnie! Palnij się w łeb! A kibicuj porządnie!

ahahahahhah za te miliony co PIS nakradł podczas pandemi ahahahahahah Ty się puknij pisioku i idź po dotację na węgiel…

A PO by całą Polskę sprzedało chopie! I Orlen itd. A Tusk by ci dał jakieś zniżki na wegiel teraz? Kolega ZSRR Powiedziałby „taki mamy klimat, takie mamy czasy i ja wam prezydentów nie wybierałem! A o jakich milonach mówisz waść???? Bo ukradzione przez PO to znam!

To nie PO sprzedało Lotos za bezcen tylko PiS!. W dodatku PiS zamknął 15 kopalń, a PO tylko 5!.Jakie zniżki na węgiel? PiC na wodę. Spytaj ludzi ile płacą. Płacą i płaczą bo bieda z nędzą za PiS…

daj jakis konkret co ukradli hehe co za tepak

Co sprzedało PO? Krócej będzie czego nie zdążyli! Nie zdążyli sprzedać Orlenu i LOT-u. A obie firmy niegdyś nieopłacalne dziś jak bardzo liczą się w Europie!

jakie miliony pis ukradł co ty bredzisz mańka szulik jest z rodzin zabrzanskich a nie z pisu człowieku ocknij się jesteś zwykłym lewakiem popierającym rządy liberałów lecz zapomniałeś lub nie wiesz że te rządy sa tylko dla bogatych i sprzedawczyków a nie dla zwykłych ludzi

mam w dupie polityków Górnik jest najważniejszy, polityka i stękanie o niej to chyba na innych forach

I po co te idiotyzmy mieszania polityki z Górnikiem? A tak na marginesie za PO w światowym kryzysie gdzie szalała inflacja w Polsce inflacja nie przekroczyła 3 % ba była deflacja. Dziś inflacja jest blisko 7 razy większa niż za Platformy.

andi a co ma jakis PiS do tego co za baran

Ale bełkot

Dużo w tym racji Janka potraktowali jak obcego jak śmiecia …ale też pamiętajmy że miasto uratowało górnika przed likwidacją .lata 2000.ale oczywiście powinien być klub w prywatnych rękach byle nie np.teg typu ludzi lub spółek jak ploskon czy alianzz

Oby tylko na oświadczeniu się nie skończyło

nie znam się na Zabrzu ale stadion, Górnik i ta Prezydętka tego miasta to totalna porażka. Każdy omija to miasto. Ta pani co tam rządzi chyba dąży do zaorania Zabrza. Mieszkańcom należy wpółczuć. Wasza Prezydętka jest synonimem kłótni, waśni i chaosu.

Aleś ty glupiutki

Ty jesteś głupi a przy tym ślepy i śmieszny.

Helmut czyli wszystko jest ok tak – z tym że budujemy drużynę co rok i co napisali w postulacie… matko boska co wy za ludzie jesteście normalnie nie dziwię się że świat schodzi na psy…

Pyjo ty je gupoi, a gupi!

Adolf – sam nick (jak wiesz co to) wskazuje na twoją inteligencję wiem już jaki jest elektorat MMS i wiem czemu mamy jak mamy zarówno z Górnikiem jak i z miastem pozdrowienia do Ciebie użyje Twojego słownictwa gupku…

Możecie się ze mną zgodzić lub nie, ale całe to oświadczenie wygląda bynajmniej dziwnie. Po pierwsze Torcida przyznaje się do pewnego rodzaju współpracy z Urzędem Miasta, czemu przez lata zaprzeczała. Pamiętamy m.in. zachęcanie na głosowanie na MMS w wyborach samorządowych. Jeżeli „mafia” zmienia kierunek to nie jest to przypadek, bo raczej nie chodzi tu o transparentny proces wyceny i sprzedaży klubu najlepszemu inwestorowi, ale temu, z którym mają już „niebawem pojawić u właściciela”. Ja tu czystości intencji nie widzę. I teraz wszyscy zastanawają się, kto to mógł przyjść do Torcidy, poprosić o pośrednictwo i złożyć deklarację przejęcia klubu??? Moim zdaniem, albo to jest Podolski, albo (jeżeli chciałoby się trochę ukryć to przejęcie) jakaś firma słup, na którą Torcida razem z Poldim mogliby mieć wpływ. Nie wiem czy tak jest, ale nie zdziwiłbym się. A po drugie myślę, że Torcida zmienia front, bo wielu kibiców się od niej odwróciło w kilku ostatnich latach, więc chcąc być bardziej wiarygodnym muszą coś pisać. Na młynie w większości to już gimbaza jest a pamiętam czasy, że w młynie było inaczej. Śmietanka siedzi teraz z prokuratorskimi zarzutami, więc dobrze trochę zmienić PR. Z tym przejęciem klubu przez inwestora to bym się nie cieszył na wyrost, bo biznes jest biznes i różnie potem kluby na tym wychodziły (pamiętamy Alianz). To jest tylko moje zdanie, bo śmiem twierdzić, że jest w tej sprawie drugie dno a nie tylko „dobro klubu”.

Mam podobne przeczucia .

Zgadzam się w 100% z wypowiedzią Woj Tek

Jestem pewien że to Podolski. To by wyjaśniało wiele spraw. Ale to dobrze, bo jaki jest, taki jest ale może zrobić tu porządek. Z tym że pewnie nie będzie sam, bo nawet on nie ma tyle środków żeby zasypać tu wszystkie długi.

Ale jeśli to ma coś wspólnego z Poldim to jest akurat człowiek, który się na piłce zna i kocha ten klub! Gorzej nie będzie niż jest no…

Ale bez Torcidy, bo potem skończymy jak Wisła, gdzie kibice też dostali dostęp do zarządzania klubem. Nie tędy droga.

Prawda jest taka że w Górniku od dawna jest amatorka i zero pomysłu na co kolwiek.Zmiany są konieczne od samej góry z nowym właścicielem klubu co odbuduje markę i to jest priorytet.

Tak się bawi pani prezydent Zabrza

„Z kolei Jarosław Marszałek, wiceprezydent Częstochowy, od grudnia 2021 r. zasiada w radzie wodociągów w Zabrzu. Co ciekawe Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza, od stycznia 2022 r. jest w radzie częstochowskich wodociągów.”

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-tak-dorabiaja-prezydenci-miast-nieformalna-siec-powiazan-sto,nId,6474473

Mam nadzieję, że to początek zmian, bądżmy wszyscy konsekwentni!
Caryca uratowała klub?? A może gdybysmy zaczynali od 4 ligi, ale bez długów, prywaty, układów, polityki – to dziś bylibysmy w innym miejscu? A tak wieczne mamienie 15 gwiazdką, powrotem do lat swietności itp… I widzę na tym forum, ze są wciąż pożyteczni idioci broniący zelaznej damy…..Popatrzcie jak wyglada Zabrze….. Dziurawe drogi, rozpadajace się chodniki, zapyziałe parki i skwery, smród, młodzież uciekająca w weekend do Gliwic lub Katowic, scieżki rowerowe z nikąd do nikąd po paręset metrów, wymarły plac Wolności…..I tak samo wygląda Górnik…Mój Górnik..

Jebnij się w łeb z tą 4 ligą.

Sam sie jebnij półgłówku, najpierw czytaj ze zrozumieniem, chyba że jesteś trolem z UM! To by wiele wyjaśniało! Całuj klamki dalej gdzie trzeba..!!

Troche krytyki I juz panika?
Ktos odpowiada na Twoje wypociny I raczki sie trzęsą?
A moze Ty jestes z urzedu aby mieszac o 4 lidze nam kibicow?
Przeciez widac po tekscie ze calujesz dupe UM.
A moze jestes z Chorzowa ??

..idz do prezydentowej na kolanach złóż zyczenia miernoto. Troll carycy…wszystko pasuje, jaką paczuszkę od mikołaja (to taki świety ze wszhodu XD) dostałeś za te wypociny? Jak ześ taki mocny to zapraszam 1:1, sprubujesz gówniarzu? Na tym forum piszę od paru lat to samo, a ty sprzedawczyku gdzie byłes.?? Może na opłatku i opowiastkach o 15 gwiazdeczce??

Winni się bronią Dziadku….
Bo ci żyłka pęknie….

Jestem za. Zabierzcie sobie ten klub kibole tylko oddajcie kasę za stadion. Potem możecie tam nawet posadzić śrubokręty :):) i przestańcie wyciągać łapy po pieniądze z kasy miasta

Znów będą żółte karteczki? Co znów chcecie ugrać?

Jak inwestor to konkretny stabilny i znany. A nie farmazoniarze zza Odry , W lechi niemcy są od 8 lat i syf wiekszy niż u nas.

Nie tykaj tematu tabu ,dla sporej grupy oswieconych allianz jest nadal dobroczynca .

To takie proste sprzedać klub i poszukać kogoś kto wpierdoli 100 baniek ze swojej kasy.
Tylu już było inwestorów tylko ich nie widać.

szanowna pani chwaliła się w prasie i mediach społecznościowych hala najwyższej jakości, ekologiczną, ekonomiczną, z najwyższej klasy materiałów. Nie dość, że wykorzystała nie swoje zdjęcia bez zgody obiecując coś „wow”, to powstało dziadostwo, mydlenie oczu o niedogrzaniu, a pękła dlaczego??? bo materiał był ch… najważniejsze, że przetarg poszedł, wszystkim kasa się zgada i to tylko taka „truskawka” na torcie cytując klasyka

Barawo 💪💪💪💪 niekompetencji w tym klubie nie da oszacować 🤦

Ciekawe gdzie byli tych kilka lat wcześniej, gdzie był totalny burdel, gdzie byli jak ktoś wymyślił trzy trybuny i staliśmy się pośmiewiskiem w całej Polsce.Tak jak ktoś wspomniał wcześniej,w młynie siedzi gimbaza i jest jej co raz mniej,ale jak się lekceważy taki Row Rybnik albo np.fan club Leszczyny i jeszcze wiele innych to tak to wszystko wygląda.Oby nie było to samo co na Wiśle..

Zaczęło się przygotowywanie gruntu pod próbę przejęcia klubu przez tajemniczego inwestora i zaczyna się najgorzej jak może bo w świecie cywilizowanym najpierw są prowadzone audyty pojawia się oficjalny inwestor i zaczyna się proces przekształceń w Górniku panowie od wymuszeń, taniej dilerki mordobicia i zbierania do puszki znaleźli inwestora. Jestem pewien że każda szanująca się firma oparta na zdrowych zasadach firma po prostu marzy o takim partnerze w biznesie którego członkowie raz za razem są utożsamiani z handlem narkotykami, wśród tego grona jest też piłkarz legenda oskarżony o napaść na rodzinę i kradzież kilkuset tysięcy złotych namierzony dzieki temu że w trakcie krempowania i zastraszania niewinnych ludzi kolega miał przy sobie telefon rzeczywiście ten Pan zasługuje na to żeby wisieć w galerii sław.Jasne jest to że naszym klubem nie jest zainteresowany żaden poważny podmiot tylko ten komunikat służy wywarciu presji i sprzedaży klubu za złotówkę inna sprawa to zarządzanie przez miasto już pisałem Górnika uratuje tylko jakaś grupa kapitałowa związana z dużym lokalnym biznesem albo restart od 4ligi

Ja tu widzę scenariusz wypisz wymaluj jak w Wiśle Kraków. Czyli grupa przestępczą szuka legalnego szyldu dla swoich „biznesów”. Prawda jest taka że poza miastem to panowie od tego oświadczenia są największymi „szkodnikami” klubu bo swoimi działaniami wymuszali często akceptację działań miasta.
A teraz nagle na oczy przejrzeli??

Górnik ma ponad 100mln długu – jaki poważny inwestor coś takiego weźmie??

Na sprzedaż był czas po emisji pierwszych obligacji. Ale wtedy miasto było jeszcze „spoko”….

Skoro Torcida mówi, że przyprowadzi do sponsora do klubu to na pewno nie robi z gęby cholewy, bo stracili by twarz. Wierzę w nich!

ino Górnik Zabrze

Spiel na Stadionie  przy Frizoku to Fest.
Obojetnie jak wyglondo.

Bajtle czy starzyki,
Frelki czy synki,
Bilet sztalujom,
na Hajery się szykujom.