Dwa ostatnie mecze i sześć punktów? Czemu nie!

Kris  -  12 grudnia 2020 14:25
0
1452

Już dzisiaj czeka nas kolejna ligowa potyczka. Do Zabrza przyjedzie zespół Cracovii. Początek meczu punktualnie o 17:30.

Drużyna z Małopolski zajmuje obecnie 10. lokatę w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Ich dorobek to 13 punktów, lecz trzeba pamiętać, że startowali oni z dość sporym minusem, a dokładnie pięciu „oczek”. Piłkarzy Pasów, jak i trenera, Michała Probierza, znamy bardzo dobrze. Wielu kibiców z pewnością pamięta, jak sam, jako zawodnik rozgrywał pojedynki w koszulce Trójkolorowych. Krakowianie do tej pory zanotowali największą ilość remisów w lidze. Jest ich dokładnie sześć. Dodatkowo, cztery razy mogli cieszyć się z zwycięstwa i zaledwie dwa razy ulegali rywalom (w tej statystce jest to jeden z najniższych rezultatów). Wyższość przeciwnika Cracovia musiała uznać w spotkaniach z Legią Warszawa (0:1) oraz Śląskiem Wrocław (3:1). Ostatnio było dość głośno o poza boiskowych poczynaniach Pasów, a dokładnie oświadczeniach i wpisach związanych z jednym z polskich sędziów. Jednakże, nie będziemy wgłębiać się w szczegóły. Nasi piłkarze szczególną uwagę muszą zwrócić na van Amersfoorta. Jest to najlepszy strzelec w zespole rywali. Trzy razy w tym sezonie trafiał do siatki. Tuż za nim, bo z dwoma bramkami są Hanca, Vestenicky oraz Loshaj.

Górnik podbudowany ostatnimi dwoma zwycięstwami powinien kontynuować dobrą serię i wygrać także w sobotę. Wyzwanie nie będzie łatwe, lecz jesteśmy w stanie tego dokonać. Ostatni pojedynek z krakowianami był niezwykle interesujący i pełen bramek, wtedy u siebie wygraliśmy 3:2. Wierzymy, że i najbliższy mecz zakończy się tak pozytywnym akcentem. Stawka jest wysoka, ponieważ przed zawodnikami ostatnie dwa mecze w tym roku. Zakończenie tej rundy samymi wygranymi to byłby po trudnym, przesiąkniętym pandemią roku miły akcent dla wszystkich sympatyków. Górnik my wierzymy! Naszym marzeniem jest walka o najwyższe cele i są one w zasięgu ręki. Do boju Górnicy!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments