30 kolejka bez systemu VAR!

Torcidos  -  5 kwietnia 2018 14:17
0
4233

Jak poinformował Departament Rozgrywek Krajowych PZPN, 30 kolejka Lotto Ekstraklasy odbędzie się bez wykorzystania technologii VAR. W związku stwierdzono, że skoro nie będzie można użyć systemu w każdym meczu, to nie będzie on użyty wcale.

Nasza liga posiada cztery specjalne wozy do obsługi systemu VAR. To w dotychczasowych kolejkach wystarczało na obsługę wszystkich meczów, od kiedy ta technologia weszła na dobre w życie. Problem pojawił się przed ostatnią serią gier sezonu zasadniczego. Jak co roku w 30 kolejce wszystkie spotkania rozgrywane są równolegle, więc połowa spotkań nie zostałaby obsłużona przez system VAR.

Zbigniew Boniek proponował kilka dni temu, aby połowę meczów przenieść na niedzielę, by drużyny grające bez systemu VAR nie poczuły się pokrzywdzone. Ale na takie zmiany było już stanowczo za późno. Zdecydowano więc, że skoro nie da się wykorzystać systemu VAR na wszystkich ośmiu boiskach, to najsprawiedliwszym rozwiązaniem będzie, aby w tej kolejce nie było go wcale.

Przypominamy, że w ramach 30 kolejki Górnik zagra w Poznaniu z Lechem. Mecz odbędzie się w najbliższą sobotę. Pierwszy gwizdek sędziego o 18.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: gloswielkopolski.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments