Zapowiedź 35. kolejki Lotto Ekstraklasy: Ligowe niewiadome

Kaszpir  -  8 maja 2018 15:19
1980

Do rozstrzygnięć w Lotto Ekstraklasie niby jest coraz bliżej, a niewiadomych pozostaje wciąż sporo. Wskazać dzisiaj – kto ligę wygra, kto będzie drugi, a komu przyjdzie rozstać się z najwyższą klasą rozgrywkową – nie sposób. Kilka ligowych zagadek powinno się we wtorkowo-środową kolejkę wyjaśnić.

Arcyciekawie powinno być w Poznaniu. Tracący ostatnio mnóstwo punktów Lech zagra z kiepsko radzącą sobie na finiszu rozgrywek Jagiellonią. Przegrany w tej batalii będzie raczej musiał pożegnać się z marzeniami o wygraniu ligi. Zwycięzca pozostanie w grze.

Legia podejmuje Wisłę Płock i choć wydaje się faworytem, to wynik jest tutaj sprawą otwartą. Goście wiedzą jak smakuje zwycięstwo na Łazienkowskiej, wygrali przecież tutaj w grudniu ubiegłego roku. 

Górnik podejmuje, teoretycznie najsłabszą w tej grupie Koronę. W tym przypadku teoria, nie ma wiele wspólnego z praktyką. Kielczanie to bardzo niewygodny rywal, z pewnością na Roosevelta się nie położy. 

Grupa spadkowa:

To co najważniejsze w dolnej ósemce rozegra się na stadionach w Gliwicach oraz Niecieczy. Odbędą się tam bezpośrednie pojedynki drużyn zagrożonych spadkiem. Przegrany meczu Piast – Lechia, może wpakować się w duże kłopoty, remis również jest niekorzystnym wynikiem dla obydwu drużyn, dlaczego?

Ano dlatego, że w Niecieczy zagrają dwie drużyny zamykające tabelę. Zarówno jednak Sandecja jak i Termalica mają wciąż szansę wydostać się ze strefy “śmierci” kosztem Piasta lub Lechii. Tutaj też remis absolutnie nie zadowoli nikogo, ale już wygrana którejś z drużyn, oznaczać będzie złapania się kotwicy przed zatonięciem, przynajmniej na jakiś czas. 

Terminarz 35. kolejki Lotto Ekstraklasy

Grupa spadkowa:

wtorek 8 maja
18:00 Piast Gliwice – Lechią Gdańsk (Eurosport 1)
18:00 Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Sandecja Nowy Sącz (Canal+Sport)
20:30 Arka Gdynia – Cracovia Kraków (Canal+Sport)
20:30 Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin (Eurosport 1)

Grupa mistrzowska:

środa 9 maja
18:00 Górnik Zabrze – Korona Kielce 
(relacja live Roosevelta81.pl, nSport)
18:00 Legia Warszawa – Wisła Płock (Canal+Sport)
20:30 Wisła Kraków – Zagłębie Lubin (Eurosport 1)
20:30 Lech Poznań – Jagiellonia Białystok (Canal+Sport)

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl