Z Schalke do Górnika? Młody talent na celowniku!

Torcidos  -  17 czerwca 2017 15:49
0
12768

Górnik Zabrze szuka talentów nie tylko w regionie. Na celowniku zabrzańskiego klubu znalazł się Oktawian Skrzecz, zawodnik Schalke 04. Taką informację pierwszy podał na twitterze użytkownik Janekx89.

Oktawian Skrzecz to 20-letni pomocnik Schalke 04. Do Gelsenkirchen trafił z Lechii Gdańsk w 2013 roku. W klubie z Zagłębie Ruhry przeszedł wszystkie szczeble juniorskie i w minionym sezonie występował już w Schalke 04 II. Następnym krokiem miała być pierwsza drużyna, ale Skrzecz nie dostał swojej szansy.

Na poziomie juniorskim radził sobie dobrze. W sezonie 2014/15 zdobył nawet mistrzostwo Niemiec z drużyną u-19. W ostatnich rozgrywkach rozegrał dla Schalke 04 II 15 meczów, strzelając w nich dwie bramki. Skrzecz większość tych występów zaliczył jesienią, bo w 2017 roku zagrał w zaledwie 3 spotkaniach. 

https://youtube.com/watch?v=aVFt67mMxZk

Skrzecz jest także regularnie powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski. W minionym sezonie wystąpił w 7 meczach reprezentacji U-20. Ostatni miał miejsce w czerwcu, kiedy to nasza drużyna przegrała w towarzyskim spotkaniu z Węgrami 0:1.

Oktawian jest na tyle wszechstronnym zawodnikiem, że ciężko mu przypisać jedną pozycję. Może on grać zarówno za plecami napastnika, jak i na obu skrzydłach.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: PZPN

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments