Z obozu rywala: Jedyny taki mecz na Śląsku

Kris  -  7 marca 2019 20:23
0
2506

Już w piątek na otwarcie 25. kolejki zabrzański Górnik przed własną publicznością zmierzy się z Piastem Gliwice. Derby Górnego Śląska to zawsze spotkania nieprzewidywalne, pełne walki, emocji.

Jeśli cofniemy się o rok, czyli do poprzedniego sezonu, a następnie popatrzymy na obecną strukturę tabeli, to można powiedzieć, że zamieniliśmy się pozycjami z sąsiadem zaa miedzy. Górnik stara się za wszelką cenę uciec od strefy spadkowej, a Piast marzy o pierwszej trójce. Trudno się nie zgodzić, że zespół z Gliwic ma skuteczne argumenty, aby o to się ubiegać. Podopieczni Fornalika w ostatnich trzech kolejkach zdobyli komplet punktów wygrywając kolejno z: Lechem, Arką czy Śląskiem.

Patrząc na grę Piasta, na pierwszy plan wysuwa się duet polsko – ekwadorski, czyli Parzyszek – Valencia. To oni stanowią siłę napędową gliwickiej drużyny i często wzajemnie sobie asystują. Nasza defensywa musi zwrócić na nich szczególną uwagę, gdyż w tym sezonie mają razem na swoim koncie już dziewięć trafień. Druga linia to również narodowa mieszanka, lecz mimo różnego pochodzenia nie mają problemu z kreowaniem ciekawych, a co więcej groźnych akcji. Mowa tutaj o takich piłkarzach, jak: Patryk Dziczek (Polska), Jorge Felix (Hiszpania), Tom Hateley (Anglia) oraz Martin Konczkowski (Polska). Oczywiście, nie sposób nie wspomnieć o defensywie Piasta. Nasi snajperzy staną naprzeciwko dwóch solidnych stoperów, jakimi są Czerwiński i Sedlar. Jednakże, mamy nadzieję, że czy to Igor Angulo czy inny z naszych zawodników znajdzie lukę, a następnie skutecznie ją wykorzysta.

Piątkowe derby, to będzie prawdziwy bój i ciężko, aby temu zaprzeczyć. Piast walczy o puchary oraz pierwszą trójkę, natomiast Zabrzanie potrzebują punktów, jak tlenu, aby skutecznie uciekać od dołu tabeli, w którym jest bardzo ciasno. Takie same nastroje panują w Gliwicach. Waldemar Fornalik w rozmowie z piast-gliwice.eu stwierdza: „Derby. Jedyny taki mecz na Śląsku, jeżeli chodzi o Lotto Ekstraklasę. To prestiżowe spotkanie dla obu drużyn. Potrzebne nam są punkty, które pozwolą usadowić się w czołówce. Górnik gra o inne cele, ale to są derby, więc trzeba się spodziewać wielu emocji. Do Górnika doszli doświadczeni zawodnicy, którzy rozegrali sporo meczów w różnych ligach. Widać, że ruchy transferowe spowodowały, że ten zespół jest mocniejszy.”

Piast Gliwice
Rok założenia: 1945                                                                                                  Barwy: niebiesko – czerwone
Adres: ul. Okrzei 20, 44-100 Gliwice
Stadion: Stadion Miejski, pojemność: 9 913.

Miejsce w tabeli po ostatniej kolejce: – 4, 40 pkt. 11z – 7r – 6p, br. 36 – 26.

Trzy ostatnie spotkania Piasta Gliwice:
– Piast Gliwice – Śląsk Wrocław 2:0 (1:0)
– Arka Gdynia – Piast Gliwice 1:2 (0:2)
– Piast Gliwice- Lech Poznań 4:0 (1:0)

Trzy ostatnie spotkania przeciwko Piastowi w Ekstraklasie:
– Piast Gliwice – Górnik Zabrze 1:0
– Piast Gliwice – Górnik Zabrze 0:3 – walkower (mecz przerwany przy stanie 1:0)
– Górnik Zabrze – Piast Gliwice 1:0 – Angulo (z rzutu karnego)

Źródło: piast-gliwice.eu/ 90minut.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments