Z obozu rywala: Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Pionek  -  19 lutego 2018 11:56
2252

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – najbliższy rywal Górnika to klub wywodzący się z miejscowości zamieszkałej przez niecałe 700 osób, który stał się sławny na całą Europę po awansie do Ekstraklasy. Dziennikarze przyjeżdżali na stadion, robili materiały, wywiady i tak ten sen trwał i nadal trwa. Przez równy rok jaki minął w Niecieczy pracowało już 4 trenerów: Czesław Michniewicz, Marcin Węglewski, Mariusz Rumak i obecnie Maciej Bartoszek.

Drużyna, której wróżono spadek po jednym sezonie, za kadencji Czesława Michniewicza pokonywała większość Ekstraklasowych drużyn i przez moment nawet pewnie kroczyła w kierunku europejskich pucharów. Apetyt rośnie jednak w miarę jedzenia, a właściciele klubu myślą, że zwalnianie trenerów i zatrudnianie nowych, to jak gra na giełdzie. Raz hossa, raz bessa.

Obecnie szkoleniowcem jest Maciej Bartoszek, najlepszy trener naszej rodzimej ligi zeszłego sezonu, to on odpowiada za aż nazbyt dobre wyniki Korony Kielce i patrząc na to co teraz grają scyzoryki, wiadomo, że cegiełkę w tym stylu ma też Bartoszek. Trener Termaliki do tej pory prowadził “Słonie” w 14 spotkaniach, zdobywając średnio 1,14 pkt. na mecz.

Na kogo powinni uważać Górnicy?

Ciężko wskazać kogokolwiek, gdyż drużyna trenera Bartoszka zawodzi na całej linii, napastnicy nie strzelają, do tej pory bramki dla Termaliki zdobywali Szymon Pawłowski kilka lat temu byłby zagrożeniem, podobnie Gergel. Na pewno Górnicy muszą dobrze organizować się w defensywie przy stałych fragmentach gry przeciwnika, gdyż w tym tkwi jedyna siła drużyny gości.

Skład z ostatniego meczu w lidze:

Dariusz Trela – Gabriel Matei, Joona Toivio, Artem Putiwcew, Rafał Grzelak – Szymon Pawłowski (80′ Roman Gergel), Vlastimir Jovanović, Łukasz Piątek (83′ Dejan Janjatović), Samuel Štefánik, Bartosz Śpiączka (73′ Dávid Guba) – Gabriel Iancu

W kadrze Termaliki jedynym graczem z przeszłością w Górniku, jest Roman Gergel, którego szczególnie dobrze będziemy pamiętać za mecz z Piastem, gdy Słowak ustrzelił 4 bramki ówczesnym v-ce mistrzom Polski.

Lotto Ekstraklasa

20 kolejka: Termalica – Śląsk Wrocław 2:1 (Iancu, Stefanik – Piech)
21 kolejka: Lech Poznań – Termalica 3:1 (Gytkjaer x3 – Putivstev)
22 kolejka: Termalica – Korona Kielce 0:3 (Możdżeń, Kiełb, Kaczarawa)

Statystyki i ciekawostki:

– W sezonie 2017/18 “Słonie” zdobyły 21 pkt., wygrywając jedynie 5 spotkań.
– Bilans rywali to 5 zwycięstw, 6 remisów i 11 porażek.
– W ostatnim meczu Górnika z drużyną z Niecieczy padł wynik 2:1 (Sezon 2017/18).  
– Bilans meczów kształtuje się następująco: 4 spotkania, 1 zwycięstwo, 2 remisy, 1 wygrana Górnika, bilans bramkowy: 3-5 na korzyść niecieczan.
– Z powodu kontuzji nie zagrają Szeliga i Gutkovskis.
– Zagrożeni kartkami: Maksimenko, Putivtsev
– Za kartki pauzuje Piątek,
– Termalica Bruk-Bet Nieciecza gra w Ekstraklasie trzeci sezon
– Właścicielem klubu aktualnie są Państwo Witkowscy, 

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl