We wtorek odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta związana z poręczeniem obligacji Górnika

Milo  -  13 lutego 2015 15:37
0
891

kibice2_Górnik_Legia1415

Górnik Zabrze chce wyemitować obligacje warte 35 mln zł. Będzie je spłacał do końca 2028 roku. Potrzebuje poręczenia miasta. We wtorek (17.02.) sprawą zajmą się radni.

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta została zwołana na wniosek prezydent Zabrza. Odbędzie się we wtorek (17.02.), o godz. 14.00, w sali obrad w budynku przy ul. Religi 1. W programie są trzy projekty uchwał związanych z poręczeniem dla Górnika Zabrze. Wynika z nich, że klub chce wyemitować obligacje o wartości 35 mln zł. By emisja była możliwa radni muszą zgodzić się na udzielenie Górnikowi poręczenia do kwoty 48 315 575 zł, bo za tyle klub ma wykupić obligacje do roku 2028. Szczegółowa wysokość poręczenia ma być określana co roku w budżecie miasta zgodnie z harmonogramem wykupu obligacji przez klub.

W uzasadnieniu projektu uchwały w sprawie poręczenia czytamy

W wyniku trwającego procesu restrukturyzacji finansowej spółki „Górnik Zabrze” Sportowa Spółka Akcyjna, Zarząd Spółki zwrócił się do Miasta Zabrze o udzielenie poręczenia programu emisji obligacji, którego celem jest osiągnięcie przez Spółkę stabilnej pozycji ekonomiczno – finansowej w perspektywie długookresowej. Nie podjęcie działań naprawczych może skutkować zagrożeniem dla dalszego bytu Spółki, a w konsekwencji może oznaczać ogłoszenie upadłości.”

Posiedzenie rady jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Źródło: nowinyzabrzanskie.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments