Ważny apel i komunikat Socios Górnik do kibiców!

kesera  -  30 maja 2015 17:03
0
1036

kibice2_Górnik_Legia1415

Prezentujemy apel i komunikat Socios Górnik skierowany do wszystkich kibiców Górnika Zabrze:

Drodzy kibice Wielkiego Górnika,

Choć często różni nas wiek, doświadczenia życiowe, czy status materialny, to – bez względu na wszystko – łączy nas najczystsza i najprawdziwsza pasja: miłość do Górnika Zabrze. To ona sprawia, że jesteśmy jego najważniejszą częścią, najwiekszym kapitałem i to ona sprawia, że przemierzamy za nim setki kilometrów oraz spędzamy długie godziny pełne emocji podczas meczów. Zakładając Socios Górnik, po raz kolejny pokazaliśmy swoją wyjątkowość na tle innych klubów w Polsce i głośno stwierdziliśmy, że jako kibice nie wystarczy nam wspieranie Górnika tylko na trybunach i przed telewizorami.

W zeszłym roku, widząc w jakiej sytuacji znajduje się nasz ukochany klub, postanowiliśmy ruszyć z pomocą i aktywnie współtworzyć go od podstaw, czerpiąc wzorce z najlepszych europejskich klubów. Transparentność, otwartość i dialog – to naszym zdaniem wartości stowarzyszenia, które są niezbędne, by znów świętować sukcesy wraz z całą naszą rodziną. Rodziną Górnika Zabrze. Wymienione wartości i jasne cele pozwoliły zrzeszyć ponad 1100 osób oraz zgromadzić setki, które nie wstąpiły, ale trzymają za nas kciuki.

W ciągu zaledwie 6 miesięcy udało nam się razem zbudować największe w Polsce struktury, których pozazdrości nam większość klubów piłkarskich w naszym kraju. Czy to się komuś podoba, czy nie, jesteśmy dumą Górnika Zabrze, łączącą kibiców bez względu na wszystko. Skupiamy wiele przychylnych Górnikowi firm i organizacji, które były do tej pory niezauważone. Pokazujemy nowoczesny potencjał kibiców Górnika Zabrze, który dotychczas był uśpiony. Jeżdżąc po śląskich miastach i miasteczkach, wychodzimy do kibiców, jednocząc ich w drodze do wspólnego celu. W pewnym momencie o Górniku mówiło się dobrze tylko w kontekście stowarzyszenia. Wszystko to dzięki ogromowi pracy i niezachwianej wierze, że dzięki naszej pomocy klub podniesie się z kolan i zdobędzie 15 mistrza, grając w europejskich pucharach jak za dawnych lat.

Jako Zarząd Socios, chcemy podkreślić, że dzięki Wam drodzy kibice, nasza pasja i wiara jest jeszcze większa niż gdy powoływaliśmy stowarzyszenie. Choć wydawało się to niemożliwe, Wasz zapał i miłość do klubu dodatkowo nas zmotywowały, wyzwalając nieodkryte wcześniej pokłady energii.

Będąc przez ostanie miesiące bliżej klubu, zauważyliśmy jak bardzo potrzebna jest nasza pomoc. Chcemy, byście mieli świadomość, że Socios jest w pierwszej kolejności napędzane przez wasze wsparcie, które szczególnie w najbliższych tygodniach będzie nam bardzo potrzebne. Dołączając do Socios Górnik, czy wspierając go dobrym słowem dajecie nam znak, że oprócz sukcesów, chcecie w Górniku nowej jakości i wiedzy na temat rozwoju klubu. Każda złotówka, każdy gest jest wart tego, by Górnik, dzięki naszym wspólnym wysiłkom, znowu był potęgą sportową i organizacyjną.

W pierwszej kolejności jesteśmy odpowiedzialni przed Wami drodzy kibice. Jesteśmy osobami, które nie bały pokazać się swoich nazwisk, ale to pociąga za sobą konieczność pełnej szczerości z Wami. Dlatego przygotujcie się na chwilę próby. Nadchodzi czas ważnych decyzji, które podejmą WSZYSCY członkowie Socios powyżej 16 roku życia, a kibice nie będący Socio będą mogli się wypowiedzieć.

W związku z przedłużającymi się rozmowami z zarządem klubu Górnik Zabrze SSA, w czwartek 27 maja odbyło się spotkanie zarządu Socios Górnik, na którym ustalono ostateczne kroki w związku z prowadzonymi negocjacjami dotyczącymi umowy. Zdecydowaliśmy, że zarząd klubu oraz pozostała część Górnika Zabrze – w tym ta najważniejsza, czyli kibice – zostaną o podjętych decyzjach poinformowani. We wtorek zarząd stowarzyszenia Socios Górnik prześle do zarządu klubu Górnika Zabrze list otwarty, w  którym poinformuje o obranym kierunku działania.

Korzystając z okazji, zarząd Socios Górnik chciałby również poinformować kibiców, iż Spółka Stadion w żaden sposób nie odniosła się sposób do pomysłu organizacji wydarzenia promocyjnego przy okazji instalowania krzesełek. Niestety, w ostatnim tygodniu uchwycenie choćby przez telefon Prezesa Dębickiego było niemożliwe. W związku z tym, iż krzesełka najprawdopodobniej pojawią się na stadionie na początku przyszłego tygodnia, propozycję organizacji wydarzenia mającego na celu promować inwestora oraz klub uważamy za nieaktualną.

Mimo to pociąg z napisem Socios Górnik nabiera rozpędu, a na kolejnych stacjach dosiadają osoby, którym los klubu leży na sercu. Ty też możesz znaleźć się w tym zacnym gronie.

RAZEM DLA GÓRNIKA!

Zarząd Socios Górnik

Marek Krupa
Remigiusz Stembalski
Tadeusz Bożek
Michał Glijer
Michał Kulig

Źródło: sociosgornik.org
Foto: sociosgornik.org

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments