Waldemar Matysik: Bardzo by pomógł Górnikowi nowy stadion

Luq  -  30 czerwca 2014 14:55
0
855

waldemar_matysik_oficjalna

Były znakomity piłkarz Górnika Zabrze Waldemar Matysik zapowiedział wizytę klubie przy okazji swojego urlopu w Polsce. Matysik od wielu lat mieszka w Niemczech, a konkretnie w Bonn, gdzie pracuje jako fizjoterapeuta. Ponadto trenuje amatorski zespół z niższej klasy rozgrywkowej. „Matys” zasiądzie na trybunie podczas inauguracji sezonu z Cracovią. W rozmowie z oficjalną stroną klubu podzielił się swoimi uwagami co do aktualnej sytuacji drużyny i trwającego Mundialu w Brazylii.

Górnik zajął 6. miejsce i mogę powiedzieć, że miałem mały niedosyt – zaznacza na początek Matysik. – Ale mam nadzieję, że w nowym sezonie będzie wyższa lokata, może nawet puchary europejskie. Mimo zmian w kadrze, odejścia Olkowskiego i Nakoulmy jestem optymistą. Bardzo by pomógł Górnikowi nowy stadion. To zawsze daje kilka punktów więcej. Mogłoby na nim zasiąść z dwadzieścia tysięcy kibiców, a ich doping byłby bardzo pomocny. Nowego trenera Roberta Warzychę nie znam dobrze, bo akurat jak odszedłem z Górnika do Auxerre, to on pojawił się w Zabrzu. Znam go tylko z widzenia i słyszenia, ale mam nadzieję, że Robertowi się powiedzie w Górniku – dodaje „Matys”.

Legenda Górnika ogląda oczywiście mundial w Brazylii i ma swoich faworytów. – Ciężko typować faworytów, tym bardziej, że nie ma już Anglii, Włoch, Urugwaju, a więc tych drużyn, które miały grać o wysokie cele. Zwycięzcę mundialu widziałbym w czwórce: Brazylia, Niemcy, Holandia i Argentyna. Czarnym koniem jest z kolei Kostaryka, ale ćwierćfinał to chyba wszystko na co ją stać. Osobiście życzę wygranej Brazylii, to mój faworyt. W sumie jest piękna atmosfera na stadionach, wysoki poziom gry i dużo bramek. To naprawdę ciekawy mundial – kończy swoje oceny Matysik.

Źródło: gornikzabrze.pl
Foto: gornikzabrze.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments