W sobotę mecz kontrolny z Salzburgiem

kesera  -  8 stycznia 2021 13:38
0
2977

W sobotę 9 stycznia Górnik Zabrze rozegra pierwszy tegoroczny sparing. Rywalem „Trójkolorowych” będzie drużyna mistrza Austrii – Red Bull Salzburg. 

Nasi rywale przygotowują się, podobnie jak Górnik, do wiosennej rundy ligowej oraz do meczów w 1/16 Lidze Europy. Austriaków czekają tam pojedynki z hiszpańskim zespołem Villareal. Z kolei dla podopiecznych Marcina Brosza będzie to niejako preludium zimowego obozu przygotowawczego. Górnicy po spotkaniu z Red Bullem udadzą się na Cypr, gdzie będą trenować do 21 bądź 24 stycznia. Termin powrotu uzależniony jest od przeciwnika ostatniej gry kontrolnej. Jeżeli będzie to rywal krajowy, to zgrupowanie zakończy się wcześniej i mecz odbędzie się w Polsce.

Przypomnijmy, że w lutym ubiegłego roku obie drużyny już mierzyły się ze sobą. Wówczas lepsi okazali się Austriacy, zwyciężając pewnie 3:0. Zabrzanie wystąpili wtedy w takim zestawieniu:

Górnik: Chudy – Sekulić, Wiśniewski, Bochniewicz, Janża, Matuszek, Prochazka (46′ Manneh), Jirka, Wolsztyński (80′ Krawczyk), Jimenez, Angulo
Rezerwowi: Kudła, Manneh, Koj, Zapolnik, Ściślak, Krawczyk, Matras, Gryszkiewicz, Rostkowski
Trener: Marcin Brosz

  • na czerwono zawodnicy, którzy już w Górniku nie występują

Dodajmy jeszcze, że sobotnie spotkanie będzie można zobaczyć za pośrednictwem klubowej strony Red-Bull Salzburg. Początek transmisji o godz. 14:00.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: redbullsalzburg.at

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments