Uzbrojony Terex-Demag

kamres  -  17 marca 2013 09:35
0
1404

panorama

Najważniejsza zmiana w tym tygodniu na budowie to pojawienie się pierwszych elementów elewacji stadionu, które są zamontowane za wschodnia trybuną. Ta historyczna chwila miała miejsce 11 marca w poniedziałek. Do piątku robotnicy zdążyli zamontować pionowe elementy konstrukcji na czterech odciągach dźwigarów.

Zamontowano kolejne belki zębate na poziomie +3 trybuny północnej. Tym oto sposobem mamy już wszystkie rygle w tej części budowy. Dodatkowo odlano nowe womitoria oraz szyb windy na poziomie +3.

Jeden z pomostów pod zwyżkę pomagającą przy montażu dachu, przemieścił się do narożnika północno-wschodniego.

Pojawiły się nowe deskowania pod klatkę schodową trybuny południowej. Podłogę poziomu +3 uzupełniono również o nowe belki zębate, płyty kanałowe oraz deskowanie pod womitorium. „Wyrosły” również kolejne słupy.

Największy dźwig na budowie tzw. „pięćsetka”, którego nazwa wzięła się od maksymalnej liczby udźwigu, przemieścił się ponownie za trybunę północną, aby dokończyć tam narożnik północno-zachodni. Co ciekawe, znów jest uzbrojony w swoją potężną kratownicę, która pomoże mu w podnoszeniu ciężarów.

źródło: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments