Umowa pomiędzy Socios Górnik, a STS-em podpisana!

Luq  -  3 marca 2015 10:49
0
1639

Socios i STS

Dzisiaj w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się konferencja prasowa stowarzyszenia Socios Górnik, na której stowarzyszenie podpisało umowę z nowym patronem technicznym – firmą STS, największym polskim bukmacherem. Na spotkaniu dokładnie omówiono zakres i warunki rozpoczynającej się współpracy.

Socios Górnik i STS – na czym będzie polegać współpraca?

Współpraca obu podmiotów to niecodzienna sytuacja w piłkarskiej Polsce, w której firma komercyjna wspiera nie tyle klub, co jego kibiców. Jak się okazało, będzie się ona odbywała się na wielu polach i w głównej mierze ma pomóc w rozwoju inicjatywy i w zwiększeniu jej zasięgu. – Od początku działalności podkreślamy, że Górnik Zabrze to marka ogólnopolska. W związku z tym chcemy wyjść do kibiców Górnika w całym kraju i ułatwić im wstępowanie do Socios. Partnerstwo z STS na pewno nam to ułatwi – mówi Marek Krupa, prezes stowarzyszenia Socios Górnik.

– STS od lat aktywnie wspiera nie tylko polski sport, ale także kibiców. Doceniamy ich starania i dostrzegamy liczne pozytywne inicjatywy, które realizują – bez względu na barwy klubowe. Dlatego też, mając odpowiednie możliwości, postanowiliśmy wesprzeć fanów Górnika Zabrze w realizacji celów związanych z odbudową klubu – powiedział Mateusz Juroszek, prezes STS.

baner_socios

Zapisy do Socios w całej Polsce!

Najważniejszym aspektem współpracy jest wsparcie przez STS w pozyskiwaniu nowych członków Stowarzyszenia i w ułatwianiu osobom chętnym wstępowania do Socios. Dotychczas deklaracje członkowskie można było składać osobiście, w czasie akcji terenowych organizowanych przez stowarzyszenie pod stadionem lub w śląskich miastach. Deklarację można było wysłać także tradycyjną pocztą. – Bardzo chcielibyśmy, by deklaracje można było składać drogą elektroniczną, ale prawo w tym temacie jest jasne i wiąże nam ręce. Nie każdy z kibiców może przyjechać na mecz i złożyć deklarację na naszym stanowisku pod stadionem. Pozostaje poczta, jednak tutaj kibic musi ponieść koszt wysyłki deklaracji a także wystać swoje w kolejce. Ciągle szukaliśmy innego rozwiązania i dzięki STS znaleźliśmy je – mówi Michał Glijer, członek zarządu Socios Górnik, koordynujący marketing.

Od 3 marca będzie można składać deklaracje we wszystkich punktach STS na Śląsku, Opolszczyźnie, Małopolsce, Mazowszu i w Wielkopolsce. W następnych tygodniach uruchamiane będą zapisy w kolejnych województwach. Do 24 marca deklaracje będzie można złożyć w każdym z 400 punktów STS w całym kraju. – W punktach będą przygotowane druki, a cały personel będzie odpowiednio przeszkolony by pomóc kibicom w wypełnieniu formularza. Co ważne, za każdą złożoną deklarację w punkcie przyjmowania zakładów, stowarzyszenie będzie otrzymywało dodatkowe wsparcie, jeśli kibic będzie posiadał lub założy także konto w STS. W miastach, które słyną z dopingu dla trójkolorowych będą dodatkowo rozmieszczone materiały promocyjne, zachęcające do wstąpienia w szeregi Socios – mówi Mateusz Juroszek, prezes STS.

sts

Wsparcie finansowe

Firma bukmacherska, która bardzo mocno wspiera sport i kibiców w Polsce, będzie także wspierała Stowarzyszenie finansowo. – Do końca roku przekażemy na konto stowarzyszenia odpowiednią kwotę. Chcemy, aby ta inicjatywa rozwijała się jak najlepiej, dlatego będziemy wspierać też rozmaite projekty promocyjne oraz wydarzenia organizowane przez stowarzyszenie – dodaje Juroszek.

Benefity dla członków Socios

W klubach działających w modelu Socios, benefity ze współpracy firm z kibicami odczuwają też bezpośrednio sami członkowie, gdyż członkostwo często wiąże się z różnymi bonusami oraz zniżkami w partnerskich firmach. Nie inaczej będzie także przy współpracy na linii Socios Górnik oraz STS – Nasze stowarzyszenie ma nie tylko wymiar ekonomiczny, dotyczący wspierania finansowego klubu. Chcemy też integrować kibiców, budować wspólną tożsamość i identyfikację. Dlatego wszyscy członkowie Socios wraz z przesyłką karty członkowskiej otrzymają okazjonalną smycz, stworzoną przy współpracy z STS. To drobny gest, ale pragniemy zacząć podkreślać, że bycie socio to zaszczyt – mówi Marek Krupa.

O Socios Górnik:
Stowarzyszenie założone przez kibiców Górnika Zabrze, wzorowane na działalności hiszpańskich Socios i niemieckich kibiców. Celem stowarzyszenia jest stałe dokapitalizowywanie spółki Górnik Zabrze SSA kwotami ze składek członkowskich oraz organizowanych akcji marketingowych, a przez to wzięcie realnej współodpowiedzialności za losy klubu. Stowarzyszenie nie zajmuje się organizowaniem opraw meczowych czy wyjazdów. Skierowane jest do każdego kibica Górnika Zabrze – bez względu na wiek, pochodzenie, miejsce zamieszkania czy poglądy polityczne. To pierwsze stowarzyszenie w piłkarskiej Polsce, działające w takim modelu.

Źródło: Socios Górnik / Roosevelta81.pl
Foto: sts.pl / Socios Górnik / Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments