Umowa podpisana, kasa przekazana! Kibice pamiętają o historii Górnika Zabrze

g.rajda  -  11 sierpnia 2018 13:47
0
4285

Prezes Stowarzyszenia Socios Górnik złożył podpis pod umową darowizny na rzecz Górnika Zabrze SSA. Kwota 50 184 złotych zasila tym samym klubowe konto z przeznaczeniem na akcję uświetniającą obchody 70-lecia Górnika Zabrze, która została ustalona we wcześniejszych rozmowach pomiędzy partnerami.

Wiosną przedstawiciele Socios zadeklarowali, że stowarzyszenie pokryje koszty związane z upamiętnieniem legend klubu na koronie stadionu. Przypomnijmy, że to sami kibice wybrali 25 najwybitniejszych postaci, które zostaną w ten sposób upamiętnione, a są to: Włodzimierz Lubański, Ernest Pohl, Stanisław Oślizło, Jerzy Gorgoń, Hubert Kostka, Zygfryd Szołtysik, Jan Banaś, Jan Urban, Andrzej Szarmach, Waldemar Matysik, Tomasz Wałdoch, Stefan Florenski, Roman Lentner, Erwin Wilczek, Andrzej Pałasz, Andrzej Iwan, Józef Wandzik, Tomasz Hajto, Henryk Bałuszyński, Jacek Wiśniewski, Ryszard Komornicki, Ryszard Cyroń, Jan Kowalski, Adam Danch i Józef Dankowski.

Na stadionie pojawiły się już wizerunki Ernesta Pohla, Romana Lentnera, Erwina Wilczka, Stefana Floreńskiego, Stanisława Oślizły, Jana Kowalskiego i Huberta Kostki. Wkrótce zostaną zaprezentowane kolejne portrety, a na każdym z nich znajdą się także lata, w których zawodnicy przywdziewali koszulkę górniczego klubu. Kibice tworzący społeczność Socios Górnik są dumni z tego, że to dzięki naszej inicjatywie realizowany jest projekt przypominający o wybitnej historii 14-krotnego Mistrza Polski.

Przypomnijmy, że to nie pierwsza umowa pomiędzy obiema stronami, dzięki której stowarzyszenie przekazuje środki bądź zakupiony za nie sprzęt klubowi. Po awansie piłkarzy do Ekstraklasy wypłaciliśmy 100 tysięcy złotych, by uhonorować premią drużynę Marcina Brosza. Ci z kolei zadecydowali, by przekazać tę kwotę na zakup nowego pojazdu wożącego na mecze adeptów klubowej Akademii. Wcześniej młodzi piłkarze Górnika otrzymali od nas dwukrotnie sprzęt sportowy o łącznej wartości około 85 tys. złotych oraz podpisaliśmy umowę z jedną z przychodni, która leczy zawodników Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze – na mocy tego dokumentu zabiegi rehabilitacyjne również są finansowane przez Socios Górnik. Łączna kwota wsparcia, jakie klub otrzymał od stowarzyszenia, zbliża się już do 300 tysięcy złotych.

Więcej informacji na temat bieżącego działania Socios, możliwości zapisów do stowarzyszenia i zbieranych przez nie pieniędzy można znaleźć na stronie internetowej www.sociosgornik.org.

RAZEM DLA GÓRNIKA!

Źródło: sociosgornik.org
Foto: sociosgornik.org

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments