Udało się zdobyć jedną bramkę, lecz to za mało

kamres  -  12 lipca 2013 19:23
0
1025

gornik_ceahlaul

Pomimo strzelonej bramki przez zabrzan, nie udało się wygrać kolejnego meczu. Zmiany dokonane przez trenera Nawałkę pod koniec spotkania, nie przyniosły korzystnego rezultatu. Górnik Zabrze zremisował z 14 drużyną rumuńskiej ekstraklasy Ceahlăul Piatra Neamț.

Trener Adam Nawałka w pierwszej połowie zdecydował się wystawić eksperymentalny skład. Między słupkami stanął Pavels Steinbors, zastępujący Łukasza Skorupskiego, który przybywa aktualnie na testach we Włoszech o czym szerzej piszemy w tym miejscu.

Jako pierwszy zaatakował zespół z Rumunii, a piłkę z linii bramkowej wybił Pavels Steinbors. W 15 minucie meczu druga groźna akcja zespołu z Zabrza zakończyła się zdobyciem bramki, której autorem był Maciej Mańka. Pomocnik  huknął z dystansu pod porzeczkę i było 1:0. Pierwsza połowa obfitowała w groźne sytuacje podbramkowe z obu stron.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się od zmian w obu zespołach. Płonka zagrał w pomocy, a Iwan został przesunięty do formacji defensywnej. Od pierwszego gwizdka do ataku ruszył Ceahlaul. W 52 minucie po błędzie Wełnickiego sytuację sam na sam miał Constantinescu, lecz obronną wyszedł bramkarz Górnika. Niestety podczas drugiego pojedynku tych zawodników w 67 minucie spotkania, wyższość rywala musiał uznać Pavels Steinbors i do remisu doprowadził Constantinescu. Po tej akcji nastąpiła zmiana w zabrzańskiej bramce. Miedzy słupkami zameldował się młody Mateusz Kuchta, który również miał pełne ręce roboty. Ostatnie 20 minut drugiej połowy trener Adam Nawałka wymienił połowę składu w nadziei na korzystny wynik. Od 86 minuty Górnikowi udało się zepchnąć zespół rumuński do zmasowanej obrony, jednak nie wystarczyło to, aby zdobyć zwycięską bramkę.

Jutro kolejny sparing przed nami. W ostatnim meczu kontrolnym zabrzanie podejmą serbski zespół FK Donji Srem.

Górnik Zabrze – Ceahlăul Piatra Neamț 1:1 (1:0)
1:0 – Mańka, 15′
1:1 – Constantinescu, 67′

Górnik: Steinbors (68′ Kuchta) – Brdarovski (79′ Olkowski), Wełnicki, Płonka (83′ Mączyński), Słodowy (81′ Kosznik) – Nowak (69′ Madej; 86′ Nakoulma), Iwan (79′ Danch), Mańka (84′ Przybylski), Wodecki (75′ Łuczak) – Mosznikow (46′ Cupriak; 86′ Zachara) – Skrzypczak (82′ Małkowski).

Ceahlăul: Miron – Dumitras, Marc, Canu, Rusu (46′ Gheorghiu), Lucas, Cazan, Husain, Golubović, Stana (46′ Constantinescu), Jula.

Żółte kartki: Płonka – Marc.

źródło: Roosevelta81.pl/gornikzabrze.pl