Trochę wieści z Roosevelta

Kibic  -  6 sierpnia 2021 19:50
2
2397

Górnik Zabrze kiepsko wszedł w sezon 2020/21. Porażki w Szczecinie oraz przed własną publicznością spowodowały, że „Trójkolorowi” znaleźli się na ostatniej pozycji w tabeli. W sobotę będzie okazja do ruszenia z miejsca. W międzyczasie docierało trochę wieści z Roosevelta.

Grobowej atmosfery nie ma, a trener zachowuje spokój

Pomimo słabego startu w szatni Górnika nie ma grobowej atmosfery. Piłkarze oczywiście dalecy są od dobrych nastrojów, ale nie tracą wiary we własne siły. Spuszczenie głów, byłoby zresztą najgorszą rzeczą w tym momencie. Jan Urban miał sporo do powiedzenia poszczególnym zawodnikom, generalnie jednak zachowuje spokój. W wypowiedziach przedmeczowych zapowiedział zmiany w składzie i zmiany będą. Wiemy również, że podczas zajęć, zespół ćwiczy inne ustawienie. Czy zostanie ono wdrożone podczas najbliższego spotkania, przekonamy się już w sobotę.

Młodzieżowy zaciąg kurczy się

Podczas przedsezonowych przygotować do kadry pierwszego zespołu, włączona została grupa zawodników z rezerw Górnika. Z biegiem czasu, zaczęła się ona kurczyć. Najpierw do częstochowskiej Skry wypożyczony został bramkarz Bartosz Neugebauer. Kolejnym piłkarzem z III-ligowego zaciągu, który zmienił otoczenie jest Bartłomiej Korbecki. Popularny Korba, przez najbliższy sezon ma ogrywać się w Garbarni Kraków. Zielonego światła na występy w „jedynce” nie dostał Krzysztof Kiklaisz. Oznacza to najprawdopodobniej, że i on wkrótce może przenieść się do innego klubu. Na razie Kiki ma rozpocząć sezon w zabrzańskich rezerwach. Wciąż niejasna jest najbliższa przyszłość Arsena Hrosu. Ukraińca trudno było szukać w kadrze meczowej podczas dwóch pierwszych spotkań. Do pełni sił po kontuzji, powraca za to Jakub Szymański. Defensor dobrze zaprezentował się podczas pierwszego, letniego sparingu przeciwko Karvinie, potem zmagał się z urazem. Najlepiej z całej tej grupy radzi sobie jak dotąd Adrian Dziedzic. Defensywny pomocnik, pojawił się na murawie zarówno w meczu z Pogonią, jak i przeciwko Lechowi.

Zabrzańskie trybuny

O tym, że zabrzańskie trybuny wypełnią się podobnie jak podczas meczu z Lechem nie ma raczej mowy. Nie tak atrakcyjny rywal oraz słabsza postawa drużyny zrobiły swoje. Zresztą podczas poprzedniego spotkania, pod jego koniec, kibice dali upust swojej frustracji. Kilkadziesiąt godzin później wydając także oświadczenie (fragment poniżej).

Czy nastroje po sobotnim meczu nieco ostygną? Pomóc może temu z pewnością dobra postawa drużyny na boisku. My ze swojej strony gorąco zachęcamy do przybycia na stadion i wspieraniu Górnika Zabrze.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Racja.Popieramzwyciężyć stanowisko TORCIDY.Kibice maja dosyc takiej gry,a dalsza gra w takim skłądzie personalnym,mimo przyjścia Podolskiego-budzi wiele obaw!Preze i dyr.d/s sportowych w takim klubie powinni pelnic ludzie,którzy znaja sie na piłce,są odpowiedzialni i potraia zareagować na kipska gre ,oraz wyniki,w tego nie widzimy! Jutro nasi piłkarze powinni zap…od pierzej do ostatniej minuty,trafiać w bramke i w końcu zwyciężyć!!! Czekamy na 3 punkty.!!

Kolejny tydzień mija a transfery tylko z klubu mam cichą nadzieję że robione jest miejsce w szatni na innych piłkarzy bo jak narazie tym co mamy to z całym szacunkiem dla Stali stawiam na remis i oczywiście walka o utrzymanie . Pamiętajmy że dwa kolejne mecze to Jaga i Raków więc kibiców na naszym stadionie może być 5 tyś maks.