Termalica – Górnik: Nowy trener, nowe nadzieje

Milo  -  15 sierpnia 2015 01:17
0
706

druzyna3_radosc_zaglebie_gornik_1516

Po środowej porażce z Zagłębiem Sosnowiec w klubie zawrzało. Efektem słabych wyników było powołanie nowego prezesa klubu i zwolnienie duetu trenerskiego Warzycha – Dankowski.

Górnik od początku sezonu spisywał się poniżej oczekiwań, a oliwy do ognia dodała środowa porażka w Pucharze Polski. Winnych za słabą dyspozycję piłkarzy uznano Warzychę i Dankowskiego. Trzeba przyznać, że Marek Pałus miał bardzo mocne wejście do klubu, ponieważ już na wstępie pożegnał dotychczasowych trenerów. Liga nie zwalnia tempa, dlatego w Zabrzu nie było czasu na żadne trenerskie eksperymenty i postawiono na sprawdzonego Leszka Ojrzyńskiego.

Debiut na ławce trenerskiej Ojrzyńskiego wypadnie – przynajmniej teoretycznie – w najlepszym momencie. Górnik zmierzy się w Mielcu z absolutnym beniaminkiem Termalicą Nieciecza. Na papierze wydaje się, że właśnie ze „Słoniami” o ligowe punkty powinno być najłatwiej. Z taką myślą przed tygodniem do Mielca przyjechali zawodnicy Zagłębia Lubin, jednak musieli uznać wyższość gospodarzy, wracając do Lubina na tarczy. Historyczne zwycięstwo zapewnił pozyskany kilka dni wcześniej Pavol Stano. Dobrze w drużynie rywali odnajdują się także Wojciech Kędziora i Dawid Plizga wypożyczony z Górnika.

W Górniku nie brakuje problemów, a aktualnie największym z nich jest miano czerwonej latarni ligi. Trener Ojrzyński zapowiedział już zmiany w wyjściowej jedenastce, a w nadchodzącym tygodniu będzie rozmawiał z działaczami o transferach, które w Górniku są niezbędne. Największą bolączką zabrzan jest gra w defensywie i tam potrzeba natychmiastowego uzdrowienia. W Mielcu nowy trener nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanych: Mariusza Magiery, Mateusza Słodowego oraz Grzegorza Kasprzika. Do walki o podstawowy skład jest gotowy Armin Ćerimagić, którego kontuzje nie oszczędzają. Każdy zawodnik ma teraz czystą kartę, więc pozostaje nam wierzyć w efekt nowej miotły. Jedno jest pewne: to ostatni moment na przebudzenie Górnika.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Górnik Zabrze, sobota 15 sierpnia, godz. 15.30, sędzia Paweł Gil (Lublin)

Przypuszczalne składy

Termalica: Nowak – Fryc, Sołdecki, Stano, Ziajka – Babiarz, Pleva – Drozdowicz, Foszmańczyk, Plizga – Kędziora.
Trener: Piotr Mandrysz

Górnik: Przyrowski – Sadzawicki, Danch, Kopacz, Kosznik – Grendel, Sobolewski – Gergel, Iwan, Madej – Urynowicz.
Trener: Leszek Ojrzyński

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments