Sylwetka zawodnika rywala: Tomasz Kupisz

Milo  -  3 marca 2013 11:23
0
1630

kupisz
Ma za sobą występ w angielskim Wigan Athletic oraz debiut w reprezentacji Polski. Jest jednym z kluczowych graczy naszego niedzielnego rywala, Jagiellonii Białystok. Redakcja Roosevelta81.pl przedstawia sylwetkę zawodnika rywala Tomasza Kupisza.

Kariera:
Tomasz Kupisz przygodę z piłką rozpoczął w Juniorze Radom w wieku 10 lat. Dzięki dobrej grze otrzymał powołanie do kadry Mazowsza, prowadzonej przez trenera Zygmunta Ocimka.  Szkoleniowiec był również trenerem KS Piaseczno, gdzie po krótkim czasie trafił młody Kupisz.
W 2007 roku napastnik wyjechał na testy do angielskiego Wigan Athletic. Po kilku dniach Anglicy zaproponowali mu podpisanie kontraktu. W Anglii spędził 3,5 roku i przez ten czas rozegrał tylko jeden mecz w pierwszym zespole. Wszedł na murawę w 63. minucie, a w ostatniej zdobył bramkę, ustalając wynik na 4:0. W 2010 roku trafił do obecnego klubu.

Ekstraklasa:
Tomasz Kupisz strzelił w niej 11 goli i zanotował 17 asyst. W sumie spędził na boiskach ekstraklasy 6 452 minuty. W obecnym sezonie 2012/2013 zdobył jak na razie tylko jedną bramkę, w meczu z mistrzem Polski (Śląskiem Wrocław) z rzutu karnego. Zanotował również jedną asystę w starciu z GKS-em Bełchatów. Wystąpił we wszystkich 16-tu meczach w podstawowej jedenastce, dlatego jego występ w meczu z Górnikiem jest niemal pewny.

[youtuber youtube=’http://www.youtube.com/watch?v=MB74VUp4T7o’] Jedyny gol Tomasz Kupisza w obecnych rozgrywkach Ekstraklasy
w niesamowitym meczu przeciwko Śląskowi Wrocław

Pojedynki z Górnikiem Zabrze:
Odkąd Tomasz Kupisz jest zawodnikiem Jagiellonii (sezon 2010/11), rozegrał przeciwko Górnikowi Zabrze pięć meczów. W sumie w 428 minutach nie zdobył ani jednej bramki, ani nie zanotował asysty.

Reprezentacja:
Ma za sobą liczne występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski do lat 17, 19, 20 i 21. Pod koniec listopada 2010 roku otrzymał pierwsze powołanie do pierwszej kadry, prowadzonej wtedy przez Franciszka Smudę, na mecz towarzyski z Bośnią i Hercegowiną. Zadebiutował w 78. minucie, zmieniając Macieja Sadloka. Łącznie zagrał w czterech spotkaniach seniorskiej reprezentacji, ale gola jeszcze nie strzelił.

źródło: Roosevelta81.pl