Sylwetka zawodnika rywala: Nika Dzalamidze. „10” w drużynie Jagiellonii

Milo  -  8 sierpnia 2014 16:38
0
1080

nika_dzalamidze_jagiellonia_1415

Gdy tylko omijają go kontuzje robi różnicę na boisku. Poprzedni sezon w ekstraklasie z pewnością zaliczy do nieudanych. Najpierw przeszedł rekonstrukcję więzadeł krzyżowych, a później operację stawu skokowego. W trzech dotychczasowych meczach obecnego sezonu udowodnił, że wraca do formy. Redakcja Roosevelta81.pl przedstawia sylwetkę zawodnika rywala: Nika Dzalamidze.

Kariera:

Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w gruzińskim zespole Baia Zugdidi. Właśnie z tego zespołu trafił na wypożyczenie do młodzieżowego zespołu CSKA Moskwa. Po przyjściu z rosji został ponownie wypożyczony tym razem do Widzewa Łódź, w którym wyrobił sobie markę na polskich boiskach.  Pod koniec okresu wypożyczenia Widzew nie zdecydował się wykupić młodego pomocnika  z gruzińskiego klubu. W grudniu 2011 roku podpisał 4-letni kontrakt z Jagiellonią Białystok.

Ekstraklasa:

W najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał 69 meczów. Strzelił w nich 7 goli  i zanotował 8 asyst. Łącznie na boisku spędził 4371minut. W aktualnym sezonie rozegrał trzt spotkania i zanotował jedną asystę.

Pojedynki z Górnikiem Zabrze:

W ekstraklasie przeciwko Górnikowi rozegrał 6 spotkań, nie strzelił w nich żadnego gola. Na boisku spędził 418 minut.

Reprezentacja:

Ma za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju. 24 maja 2012 zadebiutował również w seniorskiej reprezentacji. Gruzja przegrała wtedy z Turcją 1:3.