Stadion Górnika w budowie już czwarty rok. Kiedy pierwszy mecz?

kesera  -  19 stycznia 2015 15:52
0
794

budowa_stadion_08_10_14

Stadion Górnika Zabrze jest w budowie od ponad trzech lat. Powinna się już dawno zakończyć. Czy w tym roku zobaczymy mecz na nowej arenie? Kiedy Górnik Zabrze zagra na nowej arenie? Oficjalnej daty zakończenia trwającej od września 2011 roku budowy nikt nie podaje, ale wszystko wskazuje na to, że finał inwestycji zobaczymy w tym roku. Na razie ogłoszony został kolejny przetarg. Plac przed stadionem, a później krzesełka – czytamy w „Dzienniku Zachodnim”.

Inwestor unika podawania konkretnych terminów. Nie ma się co dziwić. Do tej pory słyszeliśmy już co najmniej dwie daty, które pokrycia w rzeczywistości nie znalazły. Trzecia ma być już pewna. Dlatego ogłoszona zostanie dopiero po rozstrzygnięciu ostatniego przetargu.

Dopiero po zakończeniu wszystkich procedur przetargowych, które są niezależne od nas i często skomplikowane, będziemy mogli podać termin zakończenia prac. Można jednak stwierdzić, że w tym roku powinniśmy już oglądać Górnika na nowym stadionie – mówi Tadeusz Dębicki, prezes spółki Stadion w Zabrzu.

Wspomniany przetarg, który został właśnie ogłoszony, dotyczy zagospodarowania placu wejściowego od strony ulicy Damrota. – To bardzo ważne zadanie. Plac jest duży i będzie pełnił funkcję wizytówki całego stadionu. Staną na nim m.in. kasy, ale chcemy, żeby plac żył cały czas, nie tylko podczas meczów. Ma być miejscem relaksu i rekreacji mieszkańców – mówi Dębicki.

Od lipca 2014, kiedy to wznowiona została budowa, zamontowane zostało m.in. poszycie dachu, oświetlenie i nagłośnienie. Robotnicy zdemontowali również stare maszty oświetleniowe. Teraz prace toczą się głównie wewnątrz obiektu. Murowane są pomieszczenia na poziomie minus jeden, trwa montaż instalacji, prace związane z centralnym ogrzewaniem. Wkrótce ma również rozpocząć się montaż monitoringu. Są także plany kolejnych przetargów. Dotyczyć mają m.in. montażu krzesełek wraz z wygrodzeniami, klimatyzacji i wentylacji czy systemu biletowego.

Cały artykuł w „Dzienniku Zachodnim”.

Źródło: dziennikzachodni.pl
Fot.: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments