Spotkanie Spółki Stadion z przedstawicielami Stowarzyszenia

Milo  -  22 maja 2014 15:12
0
720

stadion06_lipiec_2013

O współpracy spółki Stadion w Zabrzu oraz kibiców Górnika Zabrze na etapie modernizacji Stadionu i po jego oddaniu do użytku rozmawiali we wtorek, 21 maja, przedstawiciele Stowarzyszenia ”Klub Sympatyków Górnika Zabrze” z zarządem Spółki.

Obie strony spotkania zgodnie przyznały, że obecnie priorytetem jest przygotowanie Stadionu w taki sposób, by długo i bezpiecznie służył kibicom. I choć kibice wyrazili zaniepokojenie przedłużającym się okresem modernizacji Stadionu, to ze zrozumieniem przyjęli do wiadomości fakt, że tak duża inwestycja wymaga ogromnego nakładu prac, a aktualnie prowadzone działania to przede wszystkim prace w biurach i pracowniach – choć nie jest to widowiskowe, to jednak ma zasadnicze znaczenie dla tego, co w najbliższej przyszłości będzie się dziać na budowie. Prace te stanowią gwarancję przeprowadzenia procesu inwestycyjnego w zgodzie z prawem i zasadami bezpieczeństwa oraz w jak najlepszym interesie środków publicznych, z których realizowana jest inwestycja. Przede wszystkim jednak chcemy, aby był to obiekt na najwyższym poziomie, przyjazny dla użytkowników: kibiców, mieszkańców miasta i regionu, spełniający wszystkie standardy bezpieczeństwa – mówią przedstawiciele Stadion w Zabrzu Sp. z o.o. Chcemy wam pomóc ten stadion zapełnić – deklarują w odpowiedzi członkowie Stowarzyszenia.

W trakcie spotkania omówiono m.in. kwestię nagłośnienia trybuny najbardziej zaangażowanych kibiców w sposób umożliwiający efektywne prowadzenie dopingu. Przedstawiciele Spółki potwierdzili techniczne możliwości zrealizowania postulowanych rozwiązań i zapewnili, że dołożą wszelkich starań, by realizacja tego przedsięwzięcia spełniała oczekiwania kibiców. Potwierdzono jednocześnie deklarację stworzenia „gniazda” dla prowadzącego doping, zarówno w przypadku sektora kibiców drużyny gospodarzy, jak i gości. Każdorazowo miejsce to będzie wyposażone w gniazdo zasilające, co jeszcze jest rzadkością na rodzimych stadionach. Istotnym tematem spotkania była również możliwość prowadzenia przez Stowarzyszenie sprzedaży gadżetów i akcesoriów kibicowskich. Prezes Spółki przyznał, że są możliwości, by tego rodzaju działania prowadzone były w dni meczowe w obrębie głównego placu wejściowego Stadionu, zaznaczył jednak, że temat sprzedaży wymaga odrębnych ustaleń Stowarzyszenia Kibiców z Klubem.

Na zakończenie spotkania przedstawiciele Stowarzyszenia zapewnili, że podczas dopingowania na Stadionie zależy im na dobrej zabawie – Jesteśmy wszyscy razem, wszystko robimy dla Górnika Zabrze – zapewnili. Spółka Stadion dodała ze swej strony deklarację otwarcia na współpracę, która usatysfakcjonuje każdą ze stron.

Źródło: stadion-zabrze.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments