Sparing: Górnik Zabrze – Miercurea Ciuc 4:1. Gol Bauzy. Asysty Eizencharta

Kibic  -  25 stycznia 2020 14:30
0
5894

W pierwszym sobotnim sparingu Górnik Zabrze pokonał rumuński zespół AFK Cikszereda Miercurea Ciuc 4:1. Gole dla „Trójkolorowych” zdobywali Juan Bauza, Wojciech Kobylarczyk, Michał Rostkowski z karnego, oraz Adrian Gryszkiewicz.

Piłkarze Górnika efektownie pokonali rumuńskiego drugoligowca, choć do przerwy mieliśmy remis. Na prowadzenie zabrzan wyprowadził Juan Bauza, jednak rywale już po 120 sekundach odpowiedzieli bramką wyrównującą. Kilka minut później mogło być jeszcze gorzej, na szczęście Tomasz Loska obronił uderzenie z rzutu karnego.

Po zmianie stron gole zdobywali już tylko „Trójkolorowi”. Wojciech Kobylarczyk tuż po przerwie trafił do siatki przeciwników. Kolejna bramka padła z rzutu karnego, a skutecznym egzekutorem okazał się Michał Rostkowski. Wynik spotkania ustalił tuż przed końcem Adrian Gryszkiewicz. Warto podkreślić, że przy 1, 2 i 4 golu asystami popisał się Bartłomiej Eizenchart.

Górnik Zabrze – AFK Cikszereda Miercurea Ciuc 4:1 (1:1)

1:0 – Bauza, 29′
1:1 – Bajkó, 31′
2:1 – Kobylarczyk, 48′
3:1 – Rostkowski, 85′ (k)
4:1 – Gryszkiewicz, 89′

Górnik Zabrze: Loska (46′ Kudła) – Pawłowski, Paluszek, Koj, Gryszkiewicz – Ściślak, Bainović (79′ Rostkowski) – Lukoszek, Kobylarczyk, Eizenchart – Bauza
Rezerwowi: Kudła – Neugebauer, Matras, Rostkowski, Krawczyk
Trener: Marcin Brosz

FK Csíkszereda: (I połowa) Gyenge (Bordás) – Majzik, Csürös (Csonka), Havas, Simó – Vereș, Szondi (Kálmán), Meletídis – Botorok (Pintér), Bajkó, Antal (Magyari)
(II połowa) Bordás (Bartók) – Palmeș, Csonka (Botond), Intzídis, Marrone – Csala, Kálmán (Pál), Erdei – Péter, Bara, Magyari (Schieb)

Źródło: Górnik Zabrze/Roosevelta81.pl