Socios Górnik rusza w tournee po śląskich miastach!

Milo  -  27 stycznia 2015 14:19
0
1283

socios_gornik_trasa

Stowarzyszenie Socios Górnik nie czeka biernie na kibiców Górnika Zabrze, lecz… samo wychodzi im naprzeciw! W najbliższych tygodniach jego przedstawiciele odwiedzą wiele śląskich miast tylko w jednym celu: by spotkać się z kibicami, porozmawiać i zachęcić do wstępowania w szeregi Socios!

Górnik Zabrze nieprzypadkowo nazywany jest drużyną śląskich miast. Jego kibice rozsiani są po całym Śląsku – od Pyskowic po Mysłowice oraz od Żor, po Tarnowskie Góry. Do nich wszystkich stara się dotrzeć Socios Górnik – powstałe w zeszłym roku stowarzyszenie, mające za główny cel stałe, finansowe wspieranie Górnika Zabrze. – Dotychczas, w głównej mierze skupialiśmy się na prezentowaniu wartości i celi Stowarzyszenia za pośrednictwem internetu i mediów. Jednak, jak pokazały nasze ostatnie doświadczenia, nic nie zastąpi osobistych spotkań z kibicami. Dotychczas zorganizowaliśmy je w Zabrzu, Rudzie Śląskiej i w Gliwicach-Sośnicy. Te spotkania pokazały, jak kluczową rolę odgrywają one dla rozwoju całej inicjatywy. W trakcie ich trwania zebraliśmy 170 deklaracji członkowskich. Dodatkowo, pojawiło się tam wiele osób, mających pytania odnośnie działalności Socios. Wszystko to sprawiło, iż postanowiliśmy podobne spotkania organizować częściej. Od końca stycznia, w każdy kolejny weekend, będziemy odwiedzać przynajmniej jedno śląskie miasto – mówi Grzegorz Pacuła, rzecznik Socios Górnik.

Zgodnie ze słowami rzecznika Socios Górnik, w poszczególnych miastach, w godzinach od 11 do 18, Stowarzyszenie będzie rozkładało swoje stanowisko. Czasem będzie się ono mieściło w specjalnym namiocie umiejscowionym w uczęszczanym przez mieszkańców miejscu, innym razem przedstawicieli Socios będzie można spotkać w lokalu udostępnionym przez sympatyka Górnika lub jednego z 567 członków Socios. – Spotkania będą otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Podczas każdego z nich będzie można wypełnić deklarację członkowską i od razu ją złożyć. Poza tym, tego typu wydarzenie jest świetną sprawą dla niezdecydowanych. Na każdym spotkaniu będzie obecna przynajmniej jedna osoba ze ścisłego Zarządu Socios Górnik. Jest to więc idealna okazja, by porozmawiać twarzą w twarz i rozwiać jakiekolwiek wątpliwości odnośnie inicjatywy. Od początku stawiamy na dialog i otwartość, więc możemy zapewnić, że żadne pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi – dodaje Pacuła.

Najbliższe spotkania będą organizowane 31 stycznia w Knurowie (Bar Gwarek) oraz 7 lutego w Gliwicach-Łabędach (Karczma pod Strzechą). Kolejnymi miastami na mapie Socios są Rybnik (14 lutego) oraz Tarnowskie Góry (21 lutego). Socios będą także pod stadionem w trakcie meczów z Koroną i Śląskiem. Dokładne daty, szczegóły i lokalizacje będą stale podawane na stronie internetowej www.sociosgornik.org.

O Socios Górnik:

Stowarzyszenie założone przez kibiców Górnika Zabrze, wzorowane na działalności hiszpańskich Socios i niemieckich kibiców. Celem Stowarzyszenia jest stałe dokapitalizowywanie spółki Górnik Zabrze SSA kwotami ze składek członkowskich oraz organizowanych akcji marketingowych, a przez to wzięcie realnej współodpowiedzialności za losy klubu. Stowarzyszenie nie zajmuje się organizowaniem opraw meczowych czy wyjazdów. Skierowane jest do każdego kibica Górnika Zabrze – bez względu na wiek, pochodzenie, miejsce zamieszkania czy poglądy polityczne. To pierwsze Stowarzyszenie w piłkarskiej Polsce, działające w takim modelu.

Źródło: Sociosgornik.org
Foto: Sociosgornik.org

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments