Socios Górnik nabiera tempa! Zebrano już prawie 22 tys. zł

Milo  -  4 stycznia 2015 23:16
0
1112

dolacz_do_socios

Działalność Stowarzyszenia „Socios Górnik” nabiera szybkości! Zaledwie po miesiącu aktywności, do grona pierwszego w Polsce piłkarskiego Socios przystąpiło 460 kibiców Górnika. Na koncie Stowarzyszenia znajduje się już suma 21 780 złotych, a o możliwość wsparcia Stowarzyszenia pytają firmy. Jednak jak podkreśla Prezes Stowarzyszenia – to dopiero początek.

4 grudnia 2014 roku Stowarzyszenie „Socios Górnik” rozpoczęło swoją działalność. Przed startem projektu, chęć przystąpienia do pierwszego w Polsce piłkarskiego Socios, deklarowało setki kibiców Górnika. Wiadomym było, że chwila prawdy, która zweryfikuje zapał trójkolorowych, nastąpi już w pierwszych tygodniach od startu projektu. Okazało się, że kibice Górnika Zabrze jak zwykle nie zawiedli i na słownych deklaracjach się nie skończyło.

460 Socio!

Dzięki temu Stowarzyszenie po miesiącu działalności liczy już 460 członków. – Niezwykle cieszy nas, że w ciągu zaledwie miesiąca tak wielu kibiców zadeklarowało chęć wzięcia współodpowiedzialności za Górnika i comiesięczne wsparcie dla klubu na poziomie od 20 do 200 złotych miesięcznie! To pokazuje, że siła kibiców Górnika Zabrze wciąż jest ogromna i że są prawdziwą wartością tego wyjątkowego klubu – podkreśla Marek Krupa, Prezes Stowarzyszenia Socios Górnik. Warto zauważyć, że obecnych członków udało się przyciągnąć przy relatywnie niskich nakładach promocyjnych, z bardzo ograniczonym wsparciem klubu. – To dopiero początek! Wszystko wskazuje na to, że to dopiero pierwsze słowo kibiców Górnika. Systematycznie spływają do nas nowe deklaracje, zgłaszają się nowe osoby chętne do pomocy w rozpromowaniu Socios wśród swoich znajomych. Kula śnieżna powoli zaczyna się toczyć. Jesteśmy dobrej myśli! – podkreśla Marek Krupa, Prezes Stowarzyszenia.

statystyki_grudzien_socios3

Kasa Socios powoli się napełnia

Za nowymi członkami Stowarzyszenia idą już konkretne pieniądze. – Na koniec roku odnotowaliśmy 23 291 złotych przychodu z działalności statutowej. 21 407 złotych trafiło do nas tytułem składek członkowskich, natomiast pozostała kwota 1 887 złotych z wpłat poza członkowskich. Od przychodu musieliśmy odliczyć koszty związane z działalnością Stowarzyszenia – m.in. druku zaproszeń i identyfikatorów na konferencję, przygotowania materiałów reklamowych, filmów promocyjnych, wynajmu sali na prezentację czy opłat bankowych. Biorąc pod uwagę te koszty oraz dodatkowe wpływy z tytułu darowizn – 1875 złotych – rok zamknęliśmy kwotą 21 780 złotych – mówi Tadeusz Bożek, Członek Zarządu pełniący funkcję skarbnika w Stowarzyszeniu. – Spodziewamy się w najbliższych dniach kolejnych wpłat, choćby dlatego, że dopiero niewiele ponad połowa członków, która najszybciej złożyła deklaracje, otrzymała indywidualne numery kont bankowych do wpłat składek członkowskich. Te ponad 21 tysięcy złotych, wskazane w bilansie finansowym za grudzień, pochodzi tylko od nich. Reszta przyjętych członków otrzyma swoje numery kont w ciągu najbliższych dni. Po tym fakcie i oni będą mogli opłacić zadeklarowane składki – dodaje Bożek. Zgodnie ze statutem pieniądze zostaną przekazane na wspieranie Górnika Zabrze SSA poprzez dokapitalizowanie spółki.

Nowi członkowie zgłaszają także swoją gotowość w rozwijaniu Stowarzyszenia – To nas cieszy nie mniej, niż pierwsze wpłaty. Socios Górnik to nie tylko podmiot, który ma zbierać pieniądze na klub, ale także integrować kibiców i dawać poczucie wspólnoty – dodaje Bożek.

statystyki_grudzien_socios2

Firmy też chcą być Socio!

Działalnością Stowarzyszenia zaczynają się interesować także i firmy, które chcą wstąpić do Socios jako członkowie wspierający. – Kontaktują się z nami zarówno małe, lokalne firmy, jak i duże ogólnopolskie marki. Chcą wspierać projekt na różne sposoby – nie tylko finansowo, ale dając np. rabaty na swoje produkty dla członków Socios, czy udostępniając swoją infrastrukturę na potrzeby działalności Stowarzyszenia. Jesteśmy w trakcie rozmów i mamy nadzieje, że wkrótce zaprezentujemy pierwsze firmy, które będą wspierać działalność Socios Górnik i przez to pomagać klubowi. Jak widać marka Górnika Zabrze, możliwość jego wsparcia i brania czynnego udziału w życiu klubu, działa jak magnes nie tylko na kibiców, ale także na biznes – podkreśla Krupa.

Teraz kluczowa umowa z klubem

W najbliższym czasie Stowarzyszenie chce zacieśnić współpracę promocyjną z klubem. – W drugiej połowie listopada złożyliśmy projekt umowy partnerskiej do klubu. Jesteśmy w stałym kontakcie z przedstawicielami Górnika Zabrze SSA. Z uzyskanych na początku roku informacji wynika, że wprowadzanie poprawek do naszej projektu zbliża się ku końcowi. Klub zadeklarował, że umowa zostanie podpisana w pierwszej połowie stycznia – mówi Grzegorz Pacuła, rzecznik Socios. Umowa partnerska to bardzo ważny krok w dalszej popularyzacji Stowarzyszenia i jego idei wśród kibiców. Promocja działań Socios Górnik przez klub będzie ogromnym bodźcem, który niewątpliwe przyśpieszy rozwój całej inicjatywy. – Pragniemy przy pomocy klubu zdobyć ambasadorów projektu. Liczymy też na udostępnienie nośników promocyjnych klubu. W zamian chcemy promować działania prowadzone przez Górnika Zabrze i oczywiście zbierać środki przeznaczane na wspieranie jego funkcjonowania. Jesteśmy przekonani, że współpraca przyniesie obupólne korzyści. Przecież Socios powstało dla Górnika – podkreśla Pacuła.

Wypatruj Socios w swoim mieście

Kolejne tygodnie upłyną też na intensyfikacji działań marketingowych. – Wzmożona zostanie dystrybucja ulotek na terenie całego Śląska. Dotychczas życzliwi nam kibice, z różnych miast, rozdali w sumie kilka tysięcy ulotek. To jednak nie koniec, bo zgłaszają się kolejne osoby chętne do ich rozdawania. Chcemy także stale pojawiać się w miastach, w których mieszkają kibice Górnika, po to, by mogli z nami porozmawiać i złożyć deklarację bez potrzeby wysyłania jej tradycyjną pocztą. Już 24 stycznia będziemy w Gliwicach-Sośnicy. Całą logistykę i przygotowanie wydarzenia wzięli na siebie miejscowi kibice. W styczniowych planach mamy jeszcze Tarnowskie Góry, Rudę Śląską oraz Piekary Śląskie. W lutym będziemy w Rybniku, Gliwicach-Łabędach, Knurowie i Mikołowie. Dokładne terminy podamy w newsletterze, na stronie internetowej oraz Facebooku. Ponadto planujemy również kampanie remarketingowe w Internecie oraz akcję „Jestem Socio” w Social Mediach – mówi Artur Basta, koordynator ds. marketingu w Socios Górnik.

statystyki_grudzien_socios1

Im liczniejsze Socios to silniejszy Górnik

Wszystko to wskazuje, że pierwszy w Polsce projekt „Socios” nabiera tempa. Jak podkreślają przedstawiciele Stowarzyszenia może się on dalej rozwijać tylko przy zaangażowaniu kibiców. – Chcemy udowodnić, że klub to w pierwszej kolejności kibice i że każdy z kibiców może współtworzyć Górnika Zabrze i mu pomóc. Poza wyrażeniem swojego zdania, w którą stroną powinien zmierzać Górnik, każdy z kibiców z osobna niewiele może zrobić. Powołaliśmy Stowarzyszenie po to, by zintegrować setki, a mam nadzieję już wkrótce tysiące, kibiców. Przez to chcemy dać możliwość każdemu kibicowi rzeczywistego głosu w sprawach klubowych i szansę wsparcia jego budżetu. Przypominamy, że Socios Górnik jest Stowarzyszeniem dla wszystkich, którzy mają na sercu dobro klubu – niezależnie od wieku, wykształcenia, poglądów politycznych czy miejsca zamieszkania. Pamiętajmy, im Socios będzie liczniejsze tym silniejszy będzie Górnik – podkreśla Grzegorz Pacuła.

Aby dołączyć do Socios należy pobrać deklarację ze strony www.sociosgornik.org, wypełnić i wysłać tradycyjną pocztą na adres Stowarzyszenia.

Rachunek wyników Socios

rachunek_wynikow_grudzien

O Socios Górnik:

Stowarzyszenie założone przez kibiców Górnika Zabrze, wzorowane na działalności hiszpańskich Socios i niemieckich kibiców. Celem Stowarzyszenia jest stałe dokapitalizowywanie spółki Górnik Zabrze SSA kwotami ze składek członkowskich oraz organizowanych akcji marketingowych, a przez to wzięcie realnej współodpowiedzialności za losy klubu. Stowarzyszenie nie zajmuje się organizowaniem opraw meczowych czy wyjazdów. Skierowane jest do każdego kibica Górnika Zabrze – bez względu na wiek, pochodzenie, miejsce zamieszkania czy poglądy polityczne. To pierwsze Stowarzyszenie w piłkarskiej Polsce, działające w takim modelu.

Źródło: Sociosgornik.org
Foto: Sociosgornik.org/@GornikStats

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments