Śląskie kluby wspólnie poszukają sponsorów?

Luq  -  10 czerwca 2014 09:48
0
657

pilka_ruch_1314

Wraca pomysł wspólnego szukania sponsorów przez najsilniejsze Śląskie kluby. Konurbacja Górnośląska to skupisko kilkunastu miast o wielkich tradycjach i ambicjach sportowych. Pomimo, że to spory rynek, bliskość zwaśnionych kibicowsko klubów utrudnia pozyskiwanie sponsorów, więc odżyła znów idea zrzeszenia się by pozyskiwać sponsorów – informuje slask.sport.pl

O pozyskanie sponsora na Śląsku jest podobno najciężej w kraju. Wszystko ze względu na niespotykaną gdzie indziej liczbę stosunkowo silnych klubów. A jeśliby połączyły one siły i wspólnie powalczyły o pieniądze? Przy poszukiwaniach sponsorów śląscy działacze nieraz spotykali się z sytuacją, gdy firma odmawiała współpracy, bo bała się reakcji kibiców konkurencyjnego zespołu z regionu.

– Wśród śląskich klubów panuje pełna zgoda co do tego, aby wyjść z taką inicjatywą. Wiadomo, że obecność na wszystkich śląskich stadionach dałaby firmom o wiele większy zasięg medialny i byłaby dla nich bardziej skuteczna. Jest już nawet jedna mała firma, która uznała, że to dobry pomysł i chce się reklamować na naszych obiektach. Pytanie, czy znajdzie się jakiś podmiot, który oferowałby na tyle duże pieniądze, by wszystkich zadowolić. To musiałaby być jakaś korporacja ogólnopolska lub firma z dużym kapitałem, która w swojej wieloletniej strategii widziałaby sens reklamowania się na śląskich stadionach – mówi Zbigniew Waśkiewicz, prezes Górnika Zabrze.

Idea poszukiwania sponsora dla śląskich klubów jest dobra, ale czas przejść do konkretów. Konieczne jest ustalenie świadczeń reklamowych, które można by zaoferować takiej firmie. Wszystkie kluby musiałyby zaproponować np. miejsce na spodenkach i taką samą liczbę band reklamowych na stadionie. Inna rzecz to ustalenie proporcji podziału pieniędzy pomiędzy kluby ekstraklasy, I i II ligi. Uważam, że powoływanie nowego podmiotu, który reprezentowałby śląskie kluby, nie jest konieczne. Firma zainteresowana sponsoringiem mogłaby przecież podpisać niezależnie umowy z wszystkimi klubami – uważa Marcin Janicki, wiceprezes GieKSy.

Źródło: slask.sport.pl
Foto: Ewa Dolibóg / Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments