Sezon jest długi, mamy sporo meczów do rozegrania. Nie szalejmy

g.rajda  -  31 lipca 2022 10:12
6
3305

Górnik Zabrze z wyjazdu do Radomia wraca z kompletem punktów. Duży udział w zwycięstwie „Trójkolorowych” miał Lukas Podolski, który zanotował dwie asysty. Po spotkaniu, na gorąco oceniał jego przebieg. – Mecz trwa dziewięćdziesiąt minut, nawet trochę więcej. Myślę, że na początku mieliśmy problemy, ale z czasem to ogarnęliśmy i kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Uważam, że od piętnastej minuty graliśmy dobre zawody. Radomiak miał jedną sytuację, kiedy trafili w poprzeczkę. To była ich jedyna okazja bramkowa. 

Mistrz Świata swoimi zagraniami dwukrotnie obsłużył Szymona Włodarczyka. Napastnik Górnika popisał się skutecznością. Cieszy, że tak młody zawodnik nabiera ligowego doświadczenia, podobnie zresztą jak Krzysztof Kolanko, który pojawił się w końcowych fragmentach pojedynku. – Na Kolanko mówiłem synu, gdy przyjechał na bursę, ma dopiero piętnaście lat. – w swoim stylu komentował Poldi, podkreślając jak istotne jest wprowadzanie „młodzieży” do składu. – Mamy młodych zawodników, oni będą grać. Jest to jedyna szansa żeby się rozwijali, a w przyszłości, jeśli zrobią karierę, na nich zarobić. Cieszę się, że Szymon zdobył dzisiaj dwie bramki, ma 18 lat, potencjał i dużo pracy przed sobą. Są również inni zawodnicy, którzy muszą dalej pracować. Mówiłem kiedyś, że trafiają do nas na trening żeby tylko być. Nie, trzeba pracować, grać i później mogą dostać szansę od trenera.

W zespole Górnika oglądaliśmy również zawodników, którzy niedawno trafili do Zabrza. Bardzo dobry występ zapisze na swoje konto z pewnością fiński obrońca Richard Jensen.  – Pokazał, że jest mocny i wyglądało to dobrze. Nowi piłkarze, przyszli do nas raczej późno. Potrzebują jeszcze kilku tygodni, żeby dojść do formy. Po przyjściu trenera Gaula, pracujemy trochę inaczej, aniżeli wcześniej. Na wszystko potrzeba jeszcze nieco czasu. Na zewnątrz, dzisiaj wyglądało to dobrze, ale potrzeba dalszej pracy, biegania, trenowania. Sezon jest długi, mamy sporo meczów do rozegrania. Nie szalejmy. Mamy za tydzień kolejny mecz i to jest teraz najważniejsze.

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Canal+
Foto: Roosvelta81.pl

6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Lechita
31 lipca 2022 10:25

a co do Olkowskiego??? najsłabszy w zespole w tym zmarnowana seta!!! też potrzebuje czasu- na co ?????

Górnik fan
31 lipca 2022 12:10
Reply to  Lechita

Spokojnie, to dopiero drugi mecz. Na weryfikację przyjdzie czas, bo robienie osądów czy wystawienie świadectwa po dwóch meczach nie ma w ogóle sensu.

Jacek
31 lipca 2022 16:55
Reply to  Górnik fan

Tez myślę, że się rozkręci i zostanie gwiazdą tej ligi. To nie jest przeciętniak, co by wybierał tylko proste, bezpieczne zagrania żeby nikt go nie krytykował od pierwszego meczu. Ryzykuje próbując zrobić coś ekstra nawet jeśli jeszcze nie wychodzi. Ma też przyśpieszenie i potrafi podryblować, ale na razie jest bardzo zmienny, niezłe zagrania przeplata prostymi błędami, potrzebuje treningów.

Ppj
1 sierpnia 2022 07:25
Reply to  Lechita

Od Olkowskiego wara. On jak Poldi ma Górnika we krwi… Chłopak się rozkręci a jak nie to Bartek go uziemi

żabol75
31 lipca 2022 22:56

A KTO K SZALEJE? POLDII. JA JUŻ W GÓRNIKU NIE JEDNO WIDZIAŁEM , BO JESTEM STARSZY OD CIEBIE! ALE JAK POTRAKTOWANO IKONĘ GÓRNIKA CZYLI JANA URBANA TO JEST PONIŻEJ PODŁOGI!.WYBACZ! NIE JESTEŚ DLA MNIE IKONĄ GÓRNIKA Z BO NIESTETY NIE GRAŁEŚ TUTAJ..TWOJE ŚLĄSKIE ZABRZAŃSKIE SERCE JEST WIELKIE I TWOJE UMIEJĘTNOŚCI PIŁKARSKIE NAWET W TWOIM WIEKU TO 3 PIETRA WYŻEJ NIŻ 80 PROCENT TEJ LIGII. SZACUN PEŁNY , ŻE GRASZ DLA SWEGO KLUBU Z MŁODOŚCI! CHCIAŁBYM CIĘ WIDZIEĆ PREZESEM LUB DYREKTOREM SPORTOWYM NASZEGO KLUBU! CELUJ W TO BO NARÓD GÓRNIKA ZA TOBĄ! I POCHWAL TEGO MŁODEGO Z POLEGŁEJ PO MECZU ,, I POWIEDZ , ŻE DOBRA ROBOTA I ŻE TORBĘ DO AUTOBUSU MA CI NOSIĆ!

JohnyKSG
1 sierpnia 2022 20:08

Kupujemy bilety na Raków,trzeba ich ograć,bo są pewni siebie..
Tego Ivi Lopeza tzea przypilnować,zagrać jak z Radomiakiem.Pawel nie marnuj takich szans jaką miałeś…Jadymy Durs.Gramy na całego,walczymy o każdy cm boiska!!