Sezon 2017/2018 w liczbach. Bramkarze wystąp!!!

Pionek  -  2 czerwca 2018 14:32
0
4801

Wielu tych bramkarzy w trakcie sezonu nie broniło, a właściwie jeden etatowy bramkarz i drugi, który tych szans dostawał jak na lekarstwo. Mowa oczywiście o Tomaszu Losce i Wojciechu Pawłowskim.

Górnik w całym sezonie stracił aż 54 bramki w samej Ekstraklasie, to najwięcej w całej grupie mistrzowskiej wspólnie z Koroną Kielce. Lech Poznań czy Legia Warszawa stracili tych bramek o niemal 20 mniej!

Tomasz Loska (22 lata)

Zagrał w 41 spotkaniach. 36 meczów w Ekstraklasie i 5 razy w Pucharze Polski. Podczas swoich występów raz wyleciał z boiska za czerwoną kartkę, w meczu z Legią w Pucharze Polski. Przez cały sezon Tomek wyciągał piłkę z siatki aż 56 razy, z czego w Pucharze Polski czterokrotnie. Podczas wywiadów nawet trener Brosz często podkreślał, że jest to konsekwencja niezwykle ofensywnej gry Górnika, ale myślimy, że tych bramek spokojnie mogło być trochę mniej. Na pewno jest jeszcze wiele aspektów gry, nad którymi Tomasz musi popracować, pamiętamy choćby mecz z Zagłębiem Lubin czy Śląskiem Wrocław. Idealnie jeszcze nie jest, ale podkreślmy również drogę, jaką przebył ten młody bramkarz w Górniku, jeszcze półtora roku temu był wypożyczony do Rakowa, wcześniej grał w III Lidze, a teraz jest młodzieżowym reprezentantem Polski, jak sam powiedział na antenie radiowej widziałby się w pierwszej trójce bramkarzy w Polsce. Cóż więcej dodać, ulubieniec kibiców, od niego zaczęło się słynne „Jadymy durś”, po tym sezonie, na pewno nie będzie mógł narzekać na zainteresowanie ze strony innych klubów.

Wojciech Pawłowski (25 lat)

Jak ocenić Wojtka przez pryzmat tego sezonu? Jedyne, co przychodzi nam do głowy to miano pechowca. Dlaczego pechowca? Wydawało się, że po zimowym obozie przygotowawczym i bardzo dobrych występach w sparingach zapracuje na miano jedynki w bramce Górnika. Niestety dla Wojtka tak się nie stało, a sezon zakończył jednym występem w lidze i trzema w Pucharze Polski, z czego jeden wymuszony czerwoną kartką kolegi z zespołu. Podczas tych meczów w sezonie puścił 4 bramki, raz zachowując czyste konto. Okazji do gry miał na tyle mało, że ciężko ocenić go przez pryzmat gry, w social mediach bardzo podoba nam się, jak ciepło wypowiada się o Górniku, o szatni i kolegach z zespołu. Do tego mamy nadzieję, że zostanie w Zabrzu, dostanie więcej szans i będzie miał jeszcze więcej powodów do zadowolenia.

Typy Roosevelta81 na nowy sezon:

Tomasz Loska może odejść z Górnika na zasadzie transferu definitywnego, pierwszym bramkarzem wówczas zostanie Wojciech Pawłowski, a do rywalizacji na bramce już szykowany jest młody Bielica, na wypożyczeniu w Odrze Opole wciąż jest Mateusz Kuchta i kto wie czy również on nie będzie walczyć o główny plac w bramce Górnika.  

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments