Ruch Zdzieszowice – Górnik II Zabrze 0:0. Podział punktów z wiceliderem

Kaszpir  -  9 kwietnia 2017 16:05
0
3135

Rezerwy Górnika Zabrze podzieliły się punktami z Ruchem Zdzieszowice. W tym spotkaniu nie oglądaliśmy goli.

Drużyna rezerw rozgrywała swoje spotkanie w dniu meczu pierwszej drużyny Górnika. Józef Dankowski nie mógł skorzystać z większości piłkarzy pierwszego zespołu. W podstawowej jedenastce oglądaliśmy m. in. Wojciecha Pawłowskiego, Oleksandra Szeweluchina oraz Marcina Urynowicza. Pojawił się w końcu po raz pierwszy tej wiosny – Aleksander Kwiek, który zagrał od początku spotkania. Natomiast na ostatnie pół godziny, szansę gry otrzymał wracający po kontuzji, Konrad Nowak. 

Już w trzeciej minucie Urynowicz mógł dać prowadzenie Drużynie Górnika. Jednak jego strzał zablokowali obrońcy. Mecz był wyrównany w pierwszym kwadransie. Potem optyczną przewagę posiadali gospodarze. Dobrze kierowana przez Szewluchina defensywa zabrzan, nie pozwalała jednak na stwarzanie sytuacji pod swoja bramką. Ambicji nie brakowało obu drużynom, aczkolwiek sporo było niedokładności w grze. Szans bramkowych było jak na lekarstwo i do przerwy, utrzymał się wynik bezbramkowy.

Po zmianie stron obraz spotkania się nie zmienił. Więcej operowali piłką piłkarze Ruchu, natomiast „Trójkolorowi” przeciwstawiali im nieustępliwość. Sporo pracy w środku pola miał Kwiek, który dobrze wywiązywał się z powierzonych zadań, szczególnie w destrukcji. Także konstruowanie akcji ofensywnych było najczęściej z jego udziałem. Trzeba podkreślić, że cały zespół Górnika grał twardo i z poświęceniem. Zaowocowało to drugim kolejnym meczem bez straty gola – bo wynik do końca nie uległ już zmianie.

Podopieczni trenera Dankowskiego, przywieźli więc z trudnego terenu Zdzieszowic punkt, na który na pewno zasłużyli. Kolejne spotkanie odbędzie się 15 kwietnia w Zabrzu, a przeciwnikiem będzie Falubaz Zielona Góra.

Ruch Zdzieszowice – Górnik II Zabrze 0:0

Górnik: Pawłowski – Teichman, Szeweluchin, Pieczur, Dyląg – Trubeha (84′ Lasik), Kwiek, Pikul (61′ Nowak), Żagiel (89′ Wajsak), Żurkowski – Urynowicz
Trener: Józef Dankowski

Źółta kartka: Kwiek

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments