ROW Rybnik stracił zwycięstwo w derbach z Tychami w samej końcówce

Milo  -  14 marca 2014 20:59
0
1059

ROW_Rybnik

ROW Rybnik, choć przez większą część meczu grał w przewadze, zaledwie zremisował przed własną publicznością z GKS-em Tychy 1:1.

Mecz rozpoczął się wyśmienicie dla gospodarzy już w 4. minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Bałuszyński, który zaskakującym uderzeniem zza pola karnego pokonał bramkarza rywali. Później znakomicie zawodnicy z Rybnika kontrolowali spotkanie, przeprowadzając kolejne wyśmienite podbramkowe akcje. Na 10. minut przed końcem pierwszej połowy czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie zobaczył zawodnik gości Docekal. Wydawało się, że w Rybniku nic złego nie może się stać, a stwarzane sytuacje w końcu znajdą drogę do bramki. Zawodnicy świetnie realizowali swój plan, czyli utrzymanie pierwszego od dawana zwycięstwa. Niestety w 82. minucie spotkania obrońca z Rybnika Vrto faulował w polu karnym  zawodnika rywali. Rzut karny pewnie wykorzystał Smółka i tym samym obie drużyny podzieliły się punktami.

Warto wspomnieć, że całe spotkanie rozegrał wypożyczony do Rybnika Michał Płonka. 71. minut rozegrał również Marcin Wodecki, który jest wypożyczony do GKS-u Tychy.

ROW Rybnik– GKS Tychy 1:1 (1:0)
1:0 – Bałuszyński, 4′
1:1 – Smółka, 74′