Roman Gergel: Patrząc na wynik, jesteśmy zadowoleni

kesera  -  27 sierpnia 2015 12:34
0
768

gergel_gornik_jagiellonia_1516

– Mieliśmy gorszą sytuację, bo trzeba było gonić wynik, na szczęście wszystko się udało i zdobyliśmy jeden punkt – mówi Roman Gergel, pomocnik Górnika.

Górnik pokazał w tym meczu dwa oblicza.

Roman Gergel (pomocnik Górnika): – Pierwszą połowę zagraliśmy jak w ostatnich meczach, zabrakło nam koncentracji. Straciliśmy dwie bramki i goniliśmy wynik. Trener powiedział w przerwie, że gramy bardzo źle. Druga odsłona była bardzo dobra w naszym wykonaniu, zdobyliśmy dwie bramki i byliśmy blisko trzeciej, ale nie udało się. Ważne, że nie przegraliśmy z Zagłębiem. Patrząc na wynik i to, co graliśmy w pierwszych 45-ciu minutach, to jesteśmy zadowoleni.

Dwie wczesne zmiany w pierwszej połowie miały znaczenie dla losów spotkania?

– Weszli Kwiek i Korzym, którzy atakowali stoperów Zagłębia, co ułatwiło nam zadana. Myślę, że zmiany były dobre. Nowi zawodnicy są krótko w klubie, ale z meczu na mecz będzie coraz lepiej, jeśli chodzi o komunikacje na boisku.

W pierwszej połowie większość akcji szło prawą stroną boiska, macie mało zaufania do Gwaze?

– Tak się układała gra. Lubin ma bardzo dobrą lewą stronę i ciężko było konstruować akcje. Dobrze, że Sobolewski otworzył wynik dla Górnika, to walczak i bardzo doświadczony piłkarz.

Masz wrażenie, że Zagłębie wyszło na drugą połowę zbyt pewne siebie?

– Wygrywali 2:0 i nie musieli tyle biegać i atakować co my. Mieliśmy gorszą sytuację, bo trzeba było gonić wynik, na szczęście wszystko się udało i zdobyliśmy jeden punkt.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments