Robert Warzycha: Wygrana z Koroną dałaby nam komfort psychiczny

Milo  -  13 lutego 2015 15:07
0
704

Warzycha_Cracovia_1314

Gwaze trenuje z nami, z kolei Przemek Oziębała i Dawid Plizga trenują z drugą drużyną. Oni mają możliwość odejścia w każdej chwili. Kto będzie grał na „9”-tce? Mamy Wojtka Łuczaka, Bartka Iwana czy Konrada Nowaka – powiedział na konferencji prasowej Robert Warzycha, dyrektor sportowy Górnika Zabrze.

Oczekiwania i życzenia
– Życzyłbym sobie, tak jak trener Józef Dankowski, zawodnicy, kibice przede wszystkim pozytywnego wyniku. Wygrana z Koroną dałaby nam komfort psychiczny.  Przygotowujemy się do meczu takim samym mikrocyklem jak do tej pory, nic tutaj się nie zmieniło. Gramy w poniedziałek i wówczas będziemy znali wyniki pozostałych spotkań. To może i dobrze.

Nowi piłkarze w kadrze
– Myślę, że Erik Grendel to gracz, którego potrzebujemy. To na pewno istotne wzmocnienie środka pomocy, który był wcześniej naszą piętą achillesową. Adaś Danch z konieczności tam grał. Co do Giorgiego Alawerdaszwiliego to jednak doszliśmy do wniosku, że bardziej szukamy „9”, a nie „10”. Chociaż Gruzin to dobry zawodnik. Co do innych spraw personalnych to Gwaze trenuje z nami, z kolei Przemek Oziębała i Dawid Plizga trenują z drugą drużyną. Oni mają możliwość odejścia w każdej chwili. Kto będzie grał na „9”-tce? Mamy Wojtka Łuczaka, Bartka Iwana czy Konrada Nowaka. Oni mają wystarczające doświadczenie, by się pokazać na tej pozycji. Jeśli nie dadzą rady, to brutalna prawda jest taka, że inni dostaną szansę.

W jakim ustawieniu?
– Oglądając ligę angielską czy inna ligę, to możemy się przekonać, że trzeba być przygotowanym na różne rozwiązania taktyczne. One w trakcie meczu mogą ulec zmianie. W wyjazdowym meczu z Zawiszą zmieniliśmy system gry z trzema obrońcami na system z czterema i wygraliśmy. To dało dobry efekt. Ale już w meczu z Legią zmiana systemu gry nie dała efektów.

O Mariuszu Przybylskim i Arminie Ćerimagiciu
– Mamy nadzieję, że jeszcze w tej rundzie będą gotowi do gry. Przybylskiego doskonale znamy, jest nam niezbędny. Widzimy i pamiętamy jego grę w środku pola. Kiedy wróci? Oby jak najszybciej. Dla mnie najważniejsze jest to, by dobrze wejść w rundę. Te pierwsze mecze będą bardzo istotne, ale przypominam, że nie ma nieważnych meczów.

Źródło: gornikzabrze.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments