Rekord Bielsko-Biała – Górnik II Zabrze 0:1. Wicelider pokonany. Piękny gol Dawida Szkudlarka

Kaszpir  -  30 października 2021 14:57
1
1540

W 15. kolejce III-ligi, drugi zespół Górnika Zabrze zwyciężył w Bielsku-Białej z Rekordem 1:0. Decydujące trafienie było autorstwa Dawida Szkudlarka.

Mecz z wiceliderem rozpoczął się znakomicie dla przyjezdnych. W 9 min. Krzysztof Kiklaisz szarżował z piłką wzdłuż linii szesnastki i właśnie wtedy został sfaulowany przez obrońcę Rekordu. Do piłki podszedł specjalista od stałych fragmentów gry w drużynie rezerw, Dawid Szkudlarek. Defensor Górnika posłał precyzyjnie piłkę tuż obok muru i na nic zdała się interwencja Żerdki.

Po zmianie stron bliscy podwyższenia rezultatu byli zabrzanie. Thomas Pranica przeprowadził świetną akcję prawą stroną, poklepał jeszcze z Kikim i zagrał do Jakuba Okaja, który w idealnej sytuacji posyła piłkę nad poprzeczką. Gospodarze najbliżej wyrównania byli w 71 min., kiedy futbolówka zatańczyła na poprzeczce Klaudiusza Mazura. Do końca pojedynku wynik nie uległ już zmianie i wygrana na terenie wicelidera stała się faktem. Oprócz pięknej bramki Szkudlarka, podobać się mogła w tym spotkaniu także gra obronna Górnika. Zabrzanie, jako cały zespół, byli bardzo dobrze zorganizowani w defensywie i nie pozwolili na wiele faworyzowanym gospodarzom.

Po tym spotkaniu podopieczni Piotra Gierczaka mają na koncie 24 punkty. Za tydzień zabrzanie podejmować będą drużynę Lechii Zielona Góra.
 

Rekord Bielsko-Biała – Górnik II Zabrze 0:1 (0:1)

0:1 – Szkudlarek, 9′ 

Rekord (skład wyjściowy): Żerdka – Madzia, Pańkowski, Kareta, Żołna, Twarkowski, Nowak, Caputa, Kasprzak (54′ Kasprzyk), Wróbel, Mucha (81′ Kowalczyk)
Rezerwowi: Kurowski – Sobik, Batelt, Koland, Kasprzyk, Kowalczyk, Czaicki
Trener: Dariusz Mrózek

Górnik II: Mazur – Wingralek, Surowiec, Szkudlarek, Pawlak, Liszka, Okaj (86′ Kamiński) Hrosu, Pranica, Juritka, Kiklaisz (c)
Rezerwowi: Bartusik – Płonka, Kamiński, Lubaski, Całka, Zielonka
Trener: Piotr Gierczak

Sędzia: Sławomir Smaczny
Żółte kartki: Żołna – Pawlak

Źródło: Roosevelta81.pl/ Rekord TV
Foto: Roosevelta81.pl

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments

Piotr B – dziękujemy, chociaż Wy nam przynosicie trochę radości. Tak trzymać