Bezbramkowym remisem zakończyło się środowe, zaległe spotkanie 31. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Górnik Zabrze w wyjazdowym starciu, podzielił się zdobyczą punktową z walczącą o ligowy byt Arką Gdynia.
Prowadzący potyczkę obu zespołów - Marcin Szczerbowicz w trakcie meczu dwukrotnie sięgnął do kieszonki po żółtą kartkę, napominając zawodników Górnika za boiskowe przewinienia. Na liście arbitra znaleźli się Rafał Janicki, dla którego jest to piąte przewinienie w bieżącym sezonie i Ikia Dimi, który "żółtko" otrzymał po raz drugi.
7 - Patrik Hellebrand
5 - Rafał Janicki
4 - Lukas Ambros
3 - Sondre Liseth, Erik Janża, Lukas Podolski, Josema, Lukas Sadilek
2 - Ousmane Sow, Kryspin Szcześniak, Ikia Dimi
1 - Gabriel Barbosa, Maksymilian Pingot, Jarosław Kubicki, Bastien Donio, Natan Dzięgielewski, Michal Sacek, Maksym Chłań
Sytuacja kartkowa po 32. kolejce PKO Ekstraklasy (czerwone kartki):
1 - Lukas Podolski
żółty - zawodnik ukarany żółtą kartką
czerwony - zawodnik ukarany czerwoną kartką
zielony - zawodnik powraca po pauzie kartkowej
W PKO BP Ekstraklasie zawodnika czeka jeden mecz przymusowej pauzy za żółte kartki, jeśli zbierze ich cztery lub osiem. Od 12 żółtych kartek (16, 20 itd.) kara zawieszenia wynosi już dwa mecze.
Źródło: Roosevelta81.pl
Grafika: Łukasz






