Puchar Polski: Sokół Ostróda – Górnik Zabrze. Dopełnić formalności

Torcidos  -  9 sierpnia 2017 16:01
0
3807

Po zwycięstwie w pierwszej rundzie nad ROW-em Rybnik „Trójkolorowych” czeka pojedynek z 3-ligowym Sokołem Ostróda. Choć awans wydaje się formalnością, to nikt go za darmo zabrzanom nie da. Oby Sokół nie okazał się dla Górnika nowym Gryfem Wejherowo.

Skoro w lidze Marcin Brosz nie zmienia swojego żelaznej jedenastki, to i w Ostródzie można się spodziewać od początku spotkania piłkarzy, którzy w poprzedniej rundzie pucharu dali Górnikowi awans. Zwłaszcza, że klasa rywala jak najbardziej pozwala na zmiany w składzie. Teoretycznie wydaje się nawet, że będzie jeszcze łatwiej, niż bo Sokół gra klasę niżej od ROW-u. Jeśli więc nasi piłkarze zagrają z równie dużym zaangażowaniem, co z Rybniku, to o awans każdy z nas może być spokojny.

Sokół, podobnie jak Górnik, zaczynał przygodę w pucharze Polski od 1/32 finału. Tam zmierzył się z trzecioligową Polonią Warszawa i wygrał 2:0. Zespołowi z Ostródy gorzej powiodło się na inauguracje III ligi, bo na własnym stadionie ulegli MKS-owi Ełk 0:2. Mecz z Górnikiem dla Sokoła będzie przede wszystkim wielkim świętem. Już do wtorku sprzedano ponad 1000 biletów, co na standardy tego klubu jest rewelacyjnym wynikiem.

Jest kilku zawodników, na których będziemy zwracać szczególną uwagę w środowym spotkaniu. Choćby na Darka Pawłowskiego, który coraz lepiej radzi sobie na prawej obronie i w tej chwili wydaje się w hierarchii drugim prawym obrońcą w drużynie. Ciekawi nas również Marcin Urynowicz. Wychowanek Gwarka powoli wraca na właściwe tory i po zdobytej bramce w Rybniku dołożył trafienie z karnego w ligowym spotkaniu z Piastem Żmigród. Od pierwszej minuty powinien zagrać Szymon Matuszek, który wraca do swojej optymalnej dyspozycji. Z piłkarzy, którzy prawdopodobnie wybiegną w Ostródzie, Szymon najmocniej puka do drzwi pierwszego składu.

Wszystkich kibiców, którzy nie będą mogli oglądać tego spotkania zapraszamy do słuchania naszej relacji na żywo prosto ze stadionu (nie będzie transmisji TV). Więcej informacji: TUTAJ

Sokół Ostróda – Górnik Zabrze, środa 9 sierpnia, godz. 19:00, sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń)

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments