Puchar Polski: ROW Rybnik – Górnik Zabrze 0:2. Piękny gol Urynowicza przypieczętował awans!

Milo  -  26 lipca 2017 21:01
0
10273

Górnik Zabrze pokonał ROW Rybnik 2:0 i awansował do 1/16 Pucharu Polski, gdzie zagra z Sokołem Ostróda.

Trener Marcin Brosz zgodnie z przypuszczeniami zdecydował się na spore roszady w wyjściowym składzie. W porównaniu do ostatniego meczu ligowego z Jagiellonią szansę gry dostał jedynie Suarez, reszta zawodników odpoczywała.

Już od samego początku większa kultura gry była po stronie zabrzan. Akcje zabrzan z każdą minutą coraz bardziej się zazębiały. Najbliższy szczęścia był Konrad Nowak, ale jego uderzenie wylądowało tuż nad poprzeczką. Rybniczanie najgroźniejsze akcje mieli po kontratakach, gdzie dwa razy sprawdzali czujność Wojciecha Pawłowskiego. Nasz bramkarz choć nie bez problemów radził sobie z piłkami posyłanymi przez gospodarzy. W 30 minucie drogę do bramki ROW-u znalazł powracający po kontuzji kapitan – Szymon Matuszek. Rafał Wolsztysńki do samego końca powalczył o piłkę, wycofał na pole karne, tam najprzytomniej zachował się Nowak, który wyłożył piłkę niczym na tacy Matuszkowi. Tuż przed przerwą wynik mógł podwyższyć Rafał Wolsztyński, ale Rosa popisał refleksem.

Obraz meczu w drugiej połowie nie zmienił się. To Górnik był drużyną bardziej dojrzalszą, a rybniczanie skupiali się na dalekim wykopie piłki. Dobrych akcji zabrzan było sporo, a nakręcali je Erik Grendel i Konrad Nowak. Gospodrze najlepsza sytuację mieli za sprawą Krotofila, który przymierzył niemal w okienko, a Wojciech Pawłowski z trudem sparował piłkę nad poprzeczkę. Górnik konsekwentnie grał swoje i ostateczny nasi piłkarze zadali tuż przed końcem regulaminowego czasu gry. Znakomicie do piłki zebrał się Urynowicz i z okolic 30 metra boiska huknął niczym z armaty, a bramkarz nie zdążył z interwencją.

ROW Rybnik – Górnik Zabrze 0:2 (0:1)
0:1 – Szymon Matuszek, 30′
0:2 – Marcin Urynowicz, 87′

ROW: Rosa – Jaroszewski, Bober, Krotofil, Muszalik, Siwek, Gojny, Spratek, Koleczko, Jary, Brychlik
Rezerwowi: Łubik, Polok, Gorzawski, Zganiacz, Musiolik, Tkocz, Kalisz
Trener: Piotr Piekarczyk

Górnik: W.Pawłowski – Szeweluchin, Nowak, Grendel, Ledecky (90′ Wieteska), Suarez, D.Pawłowski, Arcon (57′ Kądzior), Matuszek, R.Wolsztyński (65′ Urynowicz), Karwot
Rezerwowi: Loska, Wieteska, Olszewski, Kądzior, Angulo, Urynowicz, Ł.Wolsztyński