Priorytetem było zdobycie kompletu punktów. Byliśmy to w stanie zrobić

Luq  -  11 sierpnia 2018 23:54
3158

Paweł Bochniewicz po swoim powrocie do Górnika, stosunkowo szybko dostał okazję występu w ligowych zmaganiach. I trzeba ocenić jego występ jak najbardziej pozytywnie, choć sam zawodnik przyznaje, że bardziej od dobrych ocen jego osoby, ceniłby sobie wygraną zespołu.

Wróciłeś do Górnika niedawno, mecz w Gdyni można uznać za udany w Twoim wykonaniu.

 – Pod względem indywidualnym czułem się ok. na boisku. Szczerze mówiąc wolałbym, abyśmy spotkanie z Arka rozstrzygnęli na swoją korzyść, a ja byłbym najsłabszy na placu. Priorytetem było zdobycie kompletu punktów, to troszkę boli, ponieważ byliśmy to w stanie zrobić.

Mecz mieliście pod kontrolą do czasu czerwonej kartki dla Adriana Gryszkiewicza.

 – Piłka nożna to gra błędów. W jednym spotkaniu błąd robi dany zawodnik, w następnym to mogę być ja, czy ktoś inny. Nie ma co się użalać, tylko pracować nad unikaniem tych błędów.

Janota kilkakrotnie wcześniej próbował strzałów z dystansu, i ostatecznie nie zdołaliście go zablokować przy kolejnych uderzeniach i w końcu dopiął swego.

 – Był to efekt tego, że w końcówce meczu nogi już nie biegają tak jak wcześniej. Graliśmy w dziesięciu i to na pewno miało wpływ na pewne zachowania. Trzeba oddać, że strzał był znakomity i “Gienek” nie miał szans go zatrzymać.

W ostatnich fragmentach, gra na przetrwanie?

 – Grając w dziesięciu jest zawsze ciężej. Trzeba te strefy asekurować i uzupełniać. Wyglądało to niemal jak obrona Częstochowy.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto” Roosevelta81.pl