Grbic, Velazquez, Bilyi, Simic, Milic, Jefferson, Kalik, Juranovic, Susic (Vojkovic 75′), Tudor (Radchenko 80′), Mastelic (Ohandza 83′)
Ivesa (7′ Brkić), Hadźić, Gojković, Źiźić, Jurkić, Zlomislić (61′ Repić), Vuković, Bouhna, Durić (75′ Matos), Heister, Varela
Żółte kartki: Kalik, Mastelić – Brkić, Hadźić, Heister.
Sędzia: Damir Batinić (Osjek)
Widzów: 4765
Miejsce w tabeli: 3 (strata do lidera: 15 pkt.)
Hajduk_Torcida_Istra_1516

W 30. kolejce MAXTv Pierwszej Ligi Chorwacji, Hajduk pewnie pokonał u siebie Istrę 3:0. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Lorenco Śimić, celnie główkując po rzucie rożnym w 36′. W 41′ bramkarz Istry Brkić sprokurował faul na Juranovićiu i Hajduk miał rzut karny, który wykorzystał Susić podwyższając na 2:0. Po przerwie Hajduk znów miał rzut karny po tym jak Mastelić został sfaulowany w szesnastce. Ponownie do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Susić i ustalił wynik na 3:0. Było to pewne zwycięstwo Hajduka nad Istrą 1961.

Więcej na Hajduk.hr

GKS Katowice

Sandecja Nowy Sącz – GKS Katowice 4:0
Bramki: Aleksander (55-k, 63-k, 66, 90)
Sandecja: Radliński – Szarek, Cseh, Szufryn, Słaby, Małkowski, Trochim (70. Kasprzak), Baran, Nather, Dudzic (79. Danek), Piszczek (46. Aleksander).
GKS: Kuchta – Czerwiński, Kamiński, Pielorz, Flis – Bębenek (76. Zahorski), Duda, Leimonas (68. Iwan), Wołkowicz (62. Szołtys), Frańczak – Goncerz.
Ż.kartki: Piszczek, Szufryn, Małkowski – Frańczak, Pielorz, Kamiński, Bębenek, Duda, Leimonas, Iwan
Cz.kartki: Czerwiński (59)
Sędzia: Mariusz Złotek
Miejsce w tabeli: 5 (strata do lidera: 13 pkt.)
Sandecja_Aleksander_1516Po meczu GieKSy z Bełchatowem – jak i innymi dobrymi meczami w ostatnim czasie – ostrzyliśmy sobie zęby na mecz z również rewelacyjnie spisującą się Sandecją Nowy Sącz. Katowiczanie nie strzelali wcześniej może zbyt wielu bramek, ale raz potrafili ukłuć rywali, sami bramek nie tracąc. Nowosądeczanie również w ostatnich dwóch pojedynkach gola nie stracili. Do przerwy można było mieć nadzieję na dobry wynik, bo mecz był wyrównany. Rzutu karnego nie wykorzystał Goncerz, a można było przecież prowadzić do przerwy. Po przerwie wszystko się klasycznie rozsypało. Dwa szybkie karne i czerwona kartka spowodowały, że mecz został przegrany w kilka minut. W dziesiątkę GieKSa nie była już w stanie odrabiać strat, a zmiany niewiele wniosły. Czasem tak się układa w piłce, że jedno dwa zdarzenia decydują o losie całego meczu. Tak było i teraz. Pozostaje nam tylko liczyć na dobre występy w kolejnych meczach… A Aleksander – jak Grzegorz Goncerz z Tychami w poprzednim sezonie – zaliczył klasycznego hat-tricka, czym rozłożył GieKSę na łopatki…
Sandecja_GieKSa_1516

Więcej o GieKSie na GieKSa.pl

ROW Rybnik

Nadwiślan Góra – ROW Rybnik 2:1 (2:1)
Bramki: Tomasz Margol (37′), Mohamed Essam (45′) – Paweł Mandrysz (25′)
Nadwiślan: 23. Robert Błąkała – 14. Filip Korneta, 4. Tomasz Margol, 22. Michał Bedronka, 5. Mateusz Wójcik – 10. Kamil Bętkowski, 6. Dawid Kaszok, 11. Bartłomiej Wasiluk, 15. Patryk Widuch (76, 7. Sławomir Musiolik), 21. Piotr Ceglarz – 33. Mohamed Essam (71, 91. Dawid Ogrocki).
ROW: 22. Daniel Kajzer – 2. Jan Janik (64, 86. Gabriel Nowak), 3. Marcin Grolik, 7. Marek Krotofil, 11. Dawid Gojny – 10. Sebastian Siwek (71, 20. Łukasz Reinhard), 15. Szymon Jary, 9. Mariusz Muszalik, 17. Marek Gładkowski (46, 8. Michał Płonka), 97. Paweł Mandrysz (87, 18. Radosław Dzierbicki) – 14. Sebastian Musiolik.
Żółte kartki: Ceglarz, Ogrocki, Korneta – Nowak.
Czerwone kartki: Piotr Ceglarz (64. minuta, Nadwiślan, za drugą żółtą) – Gabriel Nowak (90. minuta, ROW 1964, za drugą żółtą).
Sędziował: Rafał Sawicki (Tarnobrzeg).
Miejsce w tabeli: 13 (4 pkt. przewagi nad strefą spadkową)

Trzecią z rzędu porażkę zanotowali wczoraj piłkarze ROW-u Rybnik. Zielono-czarni przegrali na wyjeździe z ostatnią (nie licząc Okocimskiego, który się wycofał z rozgrywek) drużyną w tabeli – Nadwiślanem Góra 1:2. Na domiar złego przegrał zasłużenie, bo przez większość spotkania to rywale przeważali i mieli więcej sytuacji. ROW bramkę zdobył w momencie, gdy lepiej prezentowali się rywale, którzy swoją wyższość udowodnili później dwoma bramkami. Nasza drużyna przez ostatnie pół godziny grała z przewagą jednego zawodnika, ale nie potrafiła tego wykorzystać. W efekcie strefa spadkowa niebezpiecznie się zbliża… Czy przyszedł czas na jakieś zmiany? Na szczęście to nie my musimy o tym decydować…

Więcej o ROW Rybnik znajdziecie na ROW.Rybnik.pl

Wisłoka Dębica

Zwycięstwem 3:1 zakończył się wyjazdowy mecz Wisłoki w Niechobrzu. Tym samym zespół z Dębicy pnie się w ligowej tabeli.

1-0 Paweł Lib (15)
1-1 Adrian Nowak (30)
1-2 Bartłomiej Konik (55)
1-3 Radosław Guzik (90)

Jedność Niechobrz: Soroka – D. Rak (73. Piotr Lib), Kłeczek, Paweł Lib, G. Rak, Kalandyk, Trznadel, Wrona (46. Gajdek), Worosz, Gorzelany, D. Grzebyk.
Wisłoka Dębica: Balasa – Cyza (55. D. Bieszczad), Pęcak, Yablonskiy, Krawczyk (65. Karpa), Kmiotek (80. Bielatowicz), K. Bieszczad, Kowalski, Kardyś, Nowak (88. Guzik), Konik (70. Szlachetka).

Miejsce w tabeli: 10 (strata do lidera: 19 pkt.)