Podsumowanie 31. kolejki Nice I ligi: Sandecja w Ekstraklasie, Górnik wciąż marzy

Kaszpir  -  17 maja 2017 20:54
0
5133

Górnik Zabrze dzięki pierwszej w tym sezonie serii trzech zwycięstw z rzędu, pozostaje wśród drużyn, ubiegających się o jedno miejsce dające awans. Dlaczego jedno? Ponieważ Sandecja jest już w Ekstraklasie. Zwyciężając wysoko zespół z Pruszkowa, po raz ósmy z kolei zeszła z boiska zwycięska.

Tak się ostatnio składa, że „Trójkolorowi” sami sobie pomagają wynikami na murawie. Jednak kilka rozstrzygnięć jest korzystnych z naszego punktu widzenia.

W końcu wygrała Chojniczanka, stało się to jednak kosztem, będącej przed tą kolejką wyżej w tabeli Olimpii, czyli rezultat dla nas dobry.

Pewnie po trzy punkty sięgnęło Zagłębie i w tym utrzymało cztery „oczka” przewagi nad Górnikiem. Na ten moment to sosnowiczanie są na najlepszej pozycji do walki o najwyższą klasę rozgrywkową, bo po tej kolejce zajmują drugie miejsce. W pobitym polu został zespół Wigier, dogoniony dzięki porażce przez zabrzan. Podbeskidzie, marzenia o Ekstraklasie pogrzebało w Siedlcach, gdzie zostało rozbite trzema bramkami.

Dodajmy, że straty na własnym boisku poniosła legnicka Miedź, która przegrała ze Stalą. Co ciekawe, Stal wywalczyła tym samym ekstraklasę dla swojego miasta, bo właśnie na jej boisku swoje mecze rozgrywać będzie Sandecja.

Liderem klasyfikacji najlepszych strzelców pozostał Igor Angulo.

Wyniki 31. kolejki Nice I Ligi

Sandecja Nowy Sącz – Znicz Pruszków 5:2
Górnik Zabrze – GKS Katowice 1:0
MKS Kluczbork – Stomil Olsztyn 1:2  
Drutex-Bytovia Bytów – Chrobry Głogów  2:1
Olimpia Grudziądz – Chojniczanka Chojnice 0:1
Pogoń Siedlce – Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0  
Miedź Legnica – Stal Mielec 1:2
Wigry Suwałki – Zagłębie Sosnowiec 0:3

Spotkanie GKS-u Tychy z Wisłą Puławy, zostanie rozegrane 25 maja.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments