
Miernym widowiskiem uraczyli kibiców piłkarze Górnika i Widzewa. Czasami są mecze kończące się bezbramkowym remisem, ale i tak potrafią dostarczyć emocji. Niedzielny pojedynek przy Roosevelta do takich nie należał.
Na pozycję samodzielnego lidera wysunął się ponownie Raków. Częstochowianie pewnie pokonali Śląsk i odskoczyli rywalom. Lech nie zdołał utrzymać w Radomiu dwubramkowej przewagi. Natomiast Jaga poległa w Kielcach.
Do prawdziwej strzelaniny doszło w Niepołomicach. Prowadzenie przechodził z rąk do rąk. Ostatecznie pełna pula przypadła Pogoni, w której barwach błysnął zdobywca czterech goli - Kolouris. Cenne punkty zdobyła Lechia, pokonując Piasta.
GKS Katowice nie sprostał warszawskiej Legii, a w meczu kończącym 30. serię Zagłębie podzieliło sieę punktami ze Stalą Mielec.
Wyniki 30. kolejki PKO Ekstraklasy
Puszcza Niepołomice - Pogoń Szczecin 4:5
Borges 39' (s), Szymonowicz 46', Klimek 51', 54' - Kouloúris 5', 45+1', 60' (k), 90+3', Wędrychowski 69'
widzów: 1800
Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław 3:0
Mosór 20', Díaz 36', Brunes 71'
widzów: 5500
Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 3:1
Bobček 8', Wjunnyk 44', Carenko 82' - Weirauch 54' (s)
widzów: 9434
Motor Lublin - Cracovia 0:1
Perković 68'
widzów: 14767
GKS Katowice - Legia Warszawa 1:3
Szymczak 63' - Gonçalves 15', Szkurin 18', Gual 90+3'
widzów: 14611
Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 3:1
Szykawka 45+6', Resta 49', Fornalczyk 59' - Pululu 24' (k)
widzów: 14165
Górnik Zabrze - Widzew Łódź 0:0
--
widzów: 18441
Radomiak Radom - Lech Poznań 2:2
Capita 79', Tapsoba 90+1' - Ishak 5', Jagiełło 34'
widzów: 8317
Zagłębie Lubin - Stal Mielec 2:2
Kurminowski 27', Kłudka 66' - Jaunzems 55', Dadok 65'
widzów: 3873
Tabela PKO Ekstraklasy
[anwpfl-standing title="" id="183518" exclude_ids="" layout="" partial="" bottom_link="" link_text="" show_notes="1"]Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl







Ciekawe kto odda kasę z c+, bo było realne 5 miejsce a skończy się na 11-12. Ile to baniek przejdzie koło nosa? To jest działanie na szkodę firmy…. takie granie o nic to kolejna strata kasy w kolejnych 5 latach rankingu historycznego. Brawo… W normalnej firmie kadry by już nie było….
Mieli walczyć ale im się nie chce. Żenada i brak jakiejkolwiek ambicji.