Podsumowanie 30. kolejki PKO Ekstraklasy: Górnik uciułał punkcik. Raków znów odskoczył

2
1919

Miernym widowiskiem uraczyli kibiców piłkarze Górnika i Widzewa. Czasami są mecze kończące się bezbramkowym remisem, ale i tak potrafią dostarczyć emocji. Niedzielny pojedynek przy Roosevelta do takich nie należał. 

Na pozycję samodzielnego lidera wysunął się ponownie Raków. Częstochowianie pewnie pokonali Śląsk i odskoczyli rywalom. Lech nie zdołał utrzymać w Radomiu dwubramkowej przewagi. Natomiast Jaga poległa w Kielcach.

Do prawdziwej strzelaniny doszło w Niepołomicach. Prowadzenie przechodził z rąk do rąk. Ostatecznie pełna pula przypadła Pogoni, w której barwach błysnął zdobywca czterech goli - Kolouris. Cenne punkty zdobyła Lechia, pokonując Piasta.

GKS Katowice nie sprostał warszawskiej Legii, a w meczu kończącym 30. serię Zagłębie podzieliło sieę punktami ze Stalą Mielec.

Wyniki 30. kolejki PKO Ekstraklasy

Puszcza Niepołomice - Pogoń Szczecin 4:5
Borges 39' (s), Szymonowicz 46', Klimek 51', 54' - Kouloúris 5', 45+1', 60' (k), 90+3', Wędrychowski 69'
widzów: 1800

Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław 3:0
Mosór 20',  Díaz 36', Brunes 71'
widzów: 5500

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 3:1
Bobček 8', Wjunnyk 44', Carenko 82' - Weirauch 54' (s)
widzów: 9434

Motor Lublin - Cracovia 0:1
Perković 68'
widzów: 14767

GKS Katowice - Legia Warszawa 1:3
Szymczak 63' - Gonçalves 15', Szkurin 18', Gual 90+3'
widzów: 14611

Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 3:1
Szykawka 45+6', Resta 49', Fornalczyk 59' - Pululu 24' (k)
widzów: 14165

Górnik Zabrze - Widzew Łódź 0:0
--
widzów: 18441

Radomiak Radom - Lech Poznań 2:2
Capita 79', Tapsoba 90+1' - Ishak 5', Jagiełło 34'
widzów: 8317

Zagłębie Lubin - Stal Mielec 2:2
Kurminowski 27', Kłudka 66' - Jaunzems 55', Dadok 65'
widzów: 3873

Tabela PKO Ekstraklasy

[anwpfl-standing title="" id="183518" exclude_ids="" layout="" partial="" bottom_link="" link_text="" show_notes="1"]

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

2 komentarzy

Ciekawe kto odda kasę z c+, bo było realne 5 miejsce a skończy się na 11-12. Ile to baniek przejdzie koło nosa? To jest działanie na szkodę firmy…. takie granie o nic to kolejna strata kasy w kolejnych 5 latach rankingu historycznego. Brawo… W normalnej firmie kadry by już nie było….

Mieli walczyć ale im się nie chce. Żenada i brak jakiejkolwiek ambicji.