Plebiscyt na „Koguta 2013 roku”

kesera  -  28 grudnia 2013 22:04
0
1226

kogut
Ogłaszamy plebiscyt na najlepszego zawodnika w barwach Górnika Zabrze. Redakcja Roosevelta81.pl wybrała sześciu zawodników, którzy naszym zadaniem zasłużyli na nominację do tego tytułu, ale wybór najlepszego „koguta roku” zostawiamy naszym czytelnikom. Wybór najlepszego zawodnika odbędzie się na przestrzeni zakończonej rundy jesiennej, ponieważ każdy kibic „Trójkolorowych” doskonale ma w pamięci kompletnie nieudaną rundę wiosenną w wykonaniu naszych piłkarzy.

Pierwszy nominowany: Paweł Olkowski
Jest jednym z najważniejszych ogniw w drużynie Górnika Zabrze, ciężko sobie wyobrazić drużynę bez naszego prawego obrońcy. Zakończoną rundę jesienną może spokojnie zaliczyć do udanych, doskonale szukał kolegów z zespołu. Minioną rundę zakończył z siedmioma asystami na swoim koncie. W zespole ma nie podważalną pozycję zagrał we wszystkich 21 kolejkach ekstraklasy od pierwszej do ostatniej minuty. Udane występy ukoronował kolejnym powołaniem do reprezentacji Polski.

Drugi nominowany: Radosław Sobolewski
Wielu kibiców skazywało go na grzanie ławy bądź ewentualne łatanie dziur w składzie Górnika Zabrze. Ten jednak udowodnił, że potrafi konkurować z młodszymi kolegami o miejsce w składzie, a co więcej być podstawowym zawodnikiem wicelidera tabeli. Na boisku pokazuje waleczność i ambicję, to właśnie tego powinni się uczyć młodsi koledzy z drużyny. Piłkarz przeżywa drugą piłkarską młodość, zdobył już cztery gole dla zespołu, a także zanotował jedną asystę. Nam najbardziej zapadł w pamięci gol zdobyty w wygranym spotkaniu z Piastem Gliwice.

Trzeci nominowany: Mateusz Zachara
Wydawało się, że po stracie Arkadiusza Milika nikt nie będzie w stanie go zastąpić. Jak się okazało Mateusz potrzebował trochę czasu, aby „odpalić” na dobre. Dla Górnika Zabrze w minionej rudzie zdobył dziesięć bramek i zaliczył sześć asyst w najwyższej klasie rozgrywkowej, ale też strzelił jednego gola w spotkaniu Pucharu Polski z Legią Warszawa. Choć w Górniku zaistniał dopiero w tej rudzie już szykowany jest do odejścia, a w prasie codziennie pojawiają się nowe zainteresowane kluby.

Czwarty nominowany: Prejuce Nakoulma
Latem odchodził kilka razy jednak pozostał w zespole. Choć kasa klubowa ucierpiała, sportowo nie była to stratna decyzja. Był aktywny i prowadził grę zespołu, często brakowało mu skuteczności w wykończeniu akcji. Rundę zakończył z dziewięcioma golami oraz sześcioma asystami. Na początku 2013 roku zaprezentował się z dobrej strony w reprezentacji Burkina Faso w Pucharze Narodów Afryki, a później w eliminacjach do Mistrzostw Świata gdzie zdobył dwa gole.

Piąty nominowany: Krzysztof Mączyński
Zdecydowanie jedna z wyróżniających się postaci w zespole Górnika Zabrze. Często starał się brać odpowiedzialność za grę zespołu na swoje barki i doskonale szukał lepiej ustawionych kolegów z zespołu. Przeszedł metamorfozę i w nowych zadaniach boiskowych wyśmienicie się odnalazł. Wyśmienitą rundę dokumentuje drugim już powołaniem do reprezentacji. Dla zespołu zdobył jednego gola notując tyle samo asyst.

Szósty nominowany: Rafał Kosznik
Przychodził do klubu latem w wyniku wielkiego zamieszania odnośnie ważności kontraktu z GKS-em Bełchatów. Wydawało się, że będzie tylko rezerwowym i zmiennikiem Seweryna Gancarczyka jednak pokazał, że za wcześnie został skreślony. Na boisku świetnie radził sobie w ofensywnie, czym wypracowywał kolegom szansę do zdobycia bramek. Również w defensywie był podporą drużyny. Dla Górnika Zabrze zdobył dwa gole oraz zanotował trzy asysty. Rundę zakończył w wyniku pechowej kontuzji w spotkaniu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Otrzymał od selekcjonera Adama Nawałki powołanie do drużyny narodowej.

Głosujemy do 15 stycznia.
Spośród sześciu kandydatów można jednorazowo oddać głos na dwóch piłkarzy.

foto: Stefan Brueggemann

[cardoza_wp_poll id=12]

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments