Pierwsi kibice niebawem usiądą na nowej trybunie (galeria)

kamres  -  4 sierpnia 2015 06:55
0
1000

budowa_stadion_03_08_15

Już za niedługo pierwsi kibice oficjalnie „usiądą” w „młynie” na nowym obiekcie Górnika. W sobotę o 15.30 nastąpi inauguracja sezonu 2015/16 przy ulicy Roosevelta. Krzesełek wciąż przybywa, a stadion nabiera barw.

Gotowe są podjazdy dla osób niepełnosprawnych po wschodniej części obiektu. Sam plac wejściowy nie jest co prawda jeszcze ukończony, lecz prace cały czas postępują. Pracownicy wylewają beton do późnych godzin wieczornych naruszając przy tym ciszę nocną. Nowością są rozmieszczone tabliczki przez „Spółkę Stadion” widoczne w galerii. Zauważyliśmy również „kilka” nowych, dodatkowych ścianek uzupełniających przyszłe budynki kas. Po północnej stronie obiektu pracownicy „zamykają” miejsce łączenia się I i II etapu budowy stadionu. Pokrycie wyrwy w trybunie w postaci kilku warstw materiałów budowlanych zwieńczonych blachą trapezową jest niezbędne do dopuszczenia jej do użytku przez kibiców.

Z dnia na dzień montowane są nowe krzesełka. Trybuna północna ma już prawie ukończony dolny poziom, a na południowej rozpoczął się montaż siedzisk górnego poziomu. Już w sobotę podczas meczu z Jagiellonią Białystok każdy kibic, któremu udało się nabyć wejściówkę na trybunę południową, będzie mógł poczuć namiastkę nowego stadionu Górnika. Jakość dopingu będzie o wiele lepsza na zadaszonej trybunie, co powinno pomóc piłkarzom odnieść pierwsze w tym sezonie zwycięstwo.

Zapraszamy do zobaczenia zdjęć w galerii:

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments