Oświadczenie Zarządu Górnika Zabrze SSA

g.rajda  -  9 września 2015 18:23
0
788

wds2014_pilkarze_podfziekowania

Wielkie Derby Śląska to wielkie święto futbolu, które przeżywają na swój sposób kibice obu drużyn. Zarząd Górnika Zabrze w sytuacji, gdy wojewoda śląski zamknął na stadionie Ruchu sektor dla kibiców gości postanowił obejrzeć niedzielny mecz wspólnie z sympatykami klubu, by razem przeżywać derbowe emocje.

W historii derbowych meczów Górnika z Ruchem wielokrotnie mieliśmy przykłady pozytywnych emocji boiskowych, które przynosiły kibicom obu drużyn niezapomniane wrażenia. W Zabrzu, mimo upływu czasu, doskonale pamięta się mecz na stadionie Ruchu w połowie lat 70-tych, gdy wracający do zdrowia i formy po ciężkiej kontuzji Włodzimierz Lubański został przyjęty oklaskami przez kibiców Niebieskich, zaś chorzowscy piłkarze nie atakowali przesadnie gwiazdy Górnika i reprezentacji Polski, by nie odnowił mu się uraz…

To właśnie w meczu charytatywnym na rzecz rodzin ofiar tragedii górniczej w kopalni „Halemba”, rozegranym w 2006 roku na stadionie Ruchu, oklaskiwany był grający w reprezentacji Śląska Adam Kompała, król strzelców w barwach Górnika, który strzelił wówczas gola reprezentacji Polski.

Także w Zabrzu piłkarze Ruchu spotykali się z dowodami sympatii i uznania, szczególnie wtedy, gdy zdobywali mistrzowskie tytuły, prezentując wysoką formę sportową. Zarząd Górnika Zabrze wyraża więc nadzieję, że Wielkie Derby Śląska mogą być przykładem poprawnych relacji łączących oba kluby.

Źródło: gornikzabrze.pl
Foto: gornikzabrze.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments