Nowego stadionu dla GKS-u Katowice nie będzie przy Bukowej!

Luq  -  8 lipca 2016 20:59
0
1031

zgody

Mieliśmy swój tasiemiec pod nazwą „Stadion dla Górnika potrzebny od zaraz”. Podobnie ma się sprawa z areną GKS-u Katowice. Miasto wydało już sporo pieniędzy na koncepcje nowego obiektu przy Bukowej 1, jednak najnowsze wieści wywracają do góry nogami wszystkie wcześniejsze założenia.

Podczas ostatniej konferencji w sprawie wielosekcyjnego klubu GKS Katowice, Prezydent Marcin Krupa zaskoczył wszystkich takimi sowami: „Zmieniamy lokalizację stadionu GKS Katowice. Taką decyzję podjęliśmy po konsultacjach z wieloma środowiskami – zarówno wewnętrznymi komórkami Urzędu Miasta Katowic i zewnętrznymi, czyli m.in. kibicami. Znaleźliśmy kilka miejsc na budowę nowego obiektu i ostatecznie wspólnie wybraliśmy teren przy zbiegu ulicy Dobrego Urobku i Bocheńskiego. Obecnie jest to teren dziewiczy. Jest to doskonała lokalizacja, która pozwoli nam wyeksponować rangę klubu. Jedynym minusem jest to, że nie będzie to Bukowa, ale wokół nowego stadionu powstaną nowe ulice i jedna z nich będzie mogła nosić nazwę Bukowa lub inaczej nawiązywać do historii i tradycji klubu. Tym zajmiemy się jednak w późniejszym czasie”.

GKS_Krupa_Cygan_Gruszka_Plachta_Brzeczek
Konkretnych terminów i planów póki co jeszcze nie podano, ale za kilka lat wjeżdżając autostradą A4, tuż za znakiem z napisem „Załęże”, możemy się spodziewać po prawej stronie widoku pięknej, żółtej bryły „Areny Katowice”. Więcej na temat konferencji znajdziecie tutaj. Zapraszamy także do lektury felietonu na temat nowej lokalizacji na portalu GieKSa.pl.

Źródło: GieKSa.pl/Roosevelta81.pl
Foto: GieKSa.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments