Nowe rozdanie. Oby z przytupem!

Kris  -  30 stycznia 2021 14:41
0
1611

Już w ten weekend czeka nas powrót piłkarskiej Ekstraklasy. Górnik w pierwszym w tym roku spotkaniu o punkty zmierzy się z Lechem Poznań. Początek punktualnie o 20:00.

Miesiące mijają, lecz pandemia nie ustępuje. Niestety, z pewnością pierwsze mecze w tym roku odbędą się nadal bez udziału publiczności. Mamy nadzieję, że ten stan rzeczy wkrótce się zmieni i będziemy mogli wspólnie spotkać się na stadionie przy ulicy Roosevelta czy kibicowskim szlaku. Jednakże, obecnie zostaje nam tylko transmisja.

W sobotę widowisko zapowiada się niezwykle interesująco, ponieważ w Zabrzu Lech zmierzy się z Górnikiem. Poznaniacy w polskiej lidze prezentowali się różnie, lecz byli oni jedyną drużyna z naszego kraju, która reprezentowała nas w europejskich pucharach. Mimo to, punktowa różnica między Trójkolorowymi, a Kolejorzem to sześć punktów. Z tego względu sobotnia potyczka jest niezwykle istotna. Dodatkowo, każdy zespół chciałby wejść w drugą część sezonu z przytupem.

Górnik ostatnie zwycięstwo z Lechem Poznań na swoim stadionie odniósł 4 listopada 2017 roku (3:1, bramki: Angulo x 2, Żurkowski – Gytkjaer ), więc już sporo czasu minęło. Od tego spotkania rozegraliśmy dwa mecze z Kolejorzem u siebie, w których zremisowaliśmy (2:2) i ponieśliśmy porażkę (1:3), wszystkie pozostałe wygrane uzyskaliśmy na wyjeździe, to znaczy (4:2) i (3:0).

W Zabrzu nie pojawiły się, póki co nowe twarze. Możemy się spodziewać, że pierwsza jedenastka będzie podobna do tych, które oglądaliśmy w spotkaniach sparingowych. Potyczki z Lechem zawsze elektryzowały i były ciekawymi widowiskami. Górnicy trzymamy kciuku! Niech to będzie „wejście smoka”!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments