Nasze zgody: „GieKSa” zagra o zaufanie kibiców z Dolcanem, pogrążony ROW podejmie Miedź

Milo  -  22 kwietnia 2014 14:53
0
872

GKS_Katowice-ROW_Rybnik1314

W środku tygodnia następną serię spotkań rozegrają zespoły na zapleczu ekstraklasy. Piłkarze GKS-u Katowice w meczu wyjazdowym zmierzą się z Dolcanem Ząbki, natomiast zawodnicy ROW-u Rybnik podejmą przed własną publicznością Miedź Legnica.

Pierwsi na murawę wyjdą „GieKSiarze”, którzy w ostatniej kolejce wyraźnie pokonali ROW Rybnik. Powodów do zadowolenia nie brakuje, bo ekipa z Bukowej w końcu wygrała na wyjeździe i po raz pierwszy od 18. lat rozgromiła rywala na jego terenie czterema bramkami. Dolcan w poprzedniej kolejce zanotował jeszcze lepszy rezultat niż katowiczanie. Drużyna z Ząbek rozbiła Okocimski w Brzesku aż 6:0. Ząbkowianie obecnie są na 4. miejscu i mają 7 punktów straty do prowadzącej dwójki, ale obu tych rywali podejmują wiosna u siebie. W jesiennym spotkaniu GKS Katowice wyraźnie pokonał Dolcan Ząbki 3:1. Zawodnicy z Katowic w tamtym spotkaniu rozegrali fantastyczne spotkanie i wyraźnie dominowali nad rywalami. Kibice „GieKSy” po spotkaniu w Rybniku zaśpiewali piłkarzom „Jak to się stało, że wam się w końcu udało?!”. Aby odbudować zaufanie kibiców, cel przed tym spotkaniem jest jeden – komplet punktów.

W Rybniku po dobrym meczu, a co najważniejsze, wygranym z Okocimskim, nadeszło spotkanie z GKS-em Katowice. Choć zespół z Katowic znajduje się w kryzysie, to nie udało się drużynie ROW-u sięgnąć choćby po „oczko”. Po spotkaniu znów zmalały nadzieje na utrzymanie, a światełko w tunelu pod nazwą uniknięcie degradacji tli się coraz słabiej. Do Rybnika przyjeżdża w środę drużyna Miedzi Legnicy, która zajmuje 10. pozycję w ligowej tabeli. W ostatniej kolejce zawodnicy z Legnicy pokonali aspirującą do gry w ekstraklasie Arkę Gdynia 2:1. Teoretycznie ciężko szukać pozytywów w ekipie ROW-u przed tym spotkaniem, ale jak mawiał K. Górski „Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe”. Jesienią oba zespoły podzieliły się punktami, a mecz zakończył się wynikiem 1:1.

I liga
Dolcan Ząbki – GKS Katowice, środa 23 kwietnia 2014, godz. 16:00

ROW Rybnik – Miedź Legnica, środa 23 kwietnia 2014, godz. 19:00

Źródło: Roosevelta81.pl/GieKSa.pl
Foto: GieKSa.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments