Media o meczu Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze: Trwa koszmarna seria Górnika

W.  -  30 listopada 2019 10:15
0
4642

Bardzo słaba postawa drużyny i tylko jeden strzał oddany na bramkę rywali w ciągu dziewięćdziesięciu minut gry to stanowczo za mało, aby móc myśleć o wygranej i przerwaniu fatalnej passy dziesięciu meczów bez zwycięstwa, która po porażce 2:0 w Lubinie wzrosła do jedenastu ligowych spotkań. Na domiar złego na ten moment nikt nie może zagwarantować nam, że senny koszmar podopiecznych Marcina Brosza nie potrwa jeszcze dłużej. Co prawda w Zabrzu nikt nie dopuszcza do siebie scenariusza, w którym Górnik mógłby stracić punkty w kolejnej, osiemnastej kolejce PKO Ekstraklasy z najsłabszą w tabeli Wisłą Kraków, to gwarancji na zwycięstwo z Białą Gwiazdą także brak.

Bezradny Górnik
Zespół trenera Marcina Brosza nawet nieźle zaczął, ale potem było już tylko źle. W 18 minucie swojego ósmego gola w tym sezonie zdobył Damjan Bohar. Lubinianie wykorzystali fatalny wyrzut z autu w wykonaniu Erika Janży. W tej połowie w słupek trafił jeszcze kapitan „miedziowych” Lubomir Guldan. W I połowie gospodarze kilkanaście razy uderzali w kierunku bramki bronionej przez Martina Chudego, zabrzanie tylko raz…

Jak po karczmie piwnej
Nawet w sezonie zakończonym spadkiem piłkarze Górnika Zabrze nie mieli tak długiej serii meczów bez zwycięstwa co obecnie! Zespół Marcina Brosza w piątek przegrał w Lubinie z Zagłębiem 0:2 i była to czwarta porażka w ostatnich jedenastu spotkaniach, których bilans uzupełnia siedem remisów.

Górnik stłamszony przez Zagłębie. Pewna wygrana lubinian
Nie rutyniarz Hiszpan Igor Angulo, a niemal dwa razy młodszy od niego Polak Białek pokazał w Lubinie jak posyła się piłkę do bramki. Zagłębie bez trudu pokonało Górnika, który ostatni ligowy mecz wygrał jeszcze w czasie wakacji i do tej pory z wynikowego dołka nie potrafi się wygramolić. W Lubinie zabrzanie uczestniczyli w gorzkiej dla nich lekcji, przyjmując rolę sfrustrowanych uczniów siłą zapędzonych do nauki. To już jedenasty mecz bez zwycięstwa, na dodatek bardzo słaby i niemrawy.

Słoweńsko-młodzieżowa mieszanka dała trzy punkty
Pierwsza część spotkania zdecydowania przebiegała pod dyktando gospodarzy. Najpierw na bramkę uderzał Filip Starzyński, jego strzał oraz dobitkę Damjana Bohara obronił Martin Chudy. Kilka minut później najskuteczniejszy Słoweniec w ekipie Zagłębia Lubin otworzył wynik spotkania po świetnej asyście swojego rodaka Sašy Živca. W 60. minucie zwycięstwo Miedziowych przypieczętował młodzieżowiec Batosz Białek, który tym samym zanotował swoje drugie trafienie w lidze.

Rutynowe zwycięstwo Zagłębia Lubin (…)
Dla Górnika był to jedenasty ligowy mecz z rzędu bez zwycięstwa. Zespół z Zabrza obok Wisły Kraków legitymuje się najgorszą serią. Od końca sierpnia zaliczył cztery porażki i siedem remisów. W pierwszej połowie Górnik nie istniał. Oddał dosłownie jeden strzał przy dwunastu Zagłębia. Kompletnie niewidoczni byli obaj skrzydłowi jak i wysunięty Igor Angulo. Zresztą niewiele lepiej zespół Marcina Brosza wypadł po przerwie.

Górnik tłem dla Zagłębia
Zabrzanie tego meczu nie mogli wygrać, ani nawet zremisować. Nie da się tego zrobić, grając tak źle w defensywie, a do tego w całym spotkaniu oddając jeden strzał. Zagłębie powinno wygrać zdecydowanie wyżej. Lubinianie mogą być usatysfakcjonowani zwycięstwem. Górnik na przełamanie czeka już jedenaście meczów.