Media o meczu Legia – Górnik: Górnik stracił pozycję lidera

Kaszpir  -  20 listopada 2017 11:55
0
4143

Górnik Zabrze przegrał w Warszawie z Legią 0:1. Jedyne trafienie w tym meczu było autorstwa Hamalainena. Taki rozstrzygnięcie oznacza utratę pozycji lidera, na rzecz Legii. Ze znakomitej, wręcz rewelacyjnej strony pokazał się w tym spotkaniu Tomasz Loska, nbył on jednak bezradny przy utracie gola w końcówce meczu.

Górnik stracił pozycję lidera
Bramka w końcówce zdobyta przez Kaspera Hamalainena w 84 minucie przez Kaspera Hamalainena sprawiła, że Legia wygrała z zabrzanami u siebie 1:0 i wyprzedziła Górnika w tabeli. Wcześniej sędziowie nie uznali bramki zdobytej przez Łukasza Wolsztyńskiego.

Hit pełen dymu
W hicie 16. kolejki Lotto Ekstraklasy Górnik Zabrze przegrał w Warszawie z Legią 0:1 (0:0). Bramkę zdobył Kasper Hamalainen w 85. minucie. Mecz był dwa razy przerywany przez race odpalane przez kibiców Legii.

Legia minimalnie lepsza od Górnika
Legia Warszawa pokonała Górnika Zabrze 1:0 po golu Kaspera Hamalainena i pierwszy raz w tym sezonie została liderem Lotto Ekstraklasy. Mecz był bardzo nietypowy, bo piłkarze dwukrotnie schodzili do szatni z powodu zadymienia boiska przez kibiców.

Klasyk zmienił liderów
Klasyk w którym mierzyły się nie tylko dwie najlepsze drużyny tego sezonu, ale też duet zespołów ze wspaniałą przeszłością ligową i pucharową nie zawiódł oczekiwań. Z fantastycznej strony zaprezentował się między innymi Tomasz Loska, który wybronił kilka znakomitych okazji przeciwników. Ostatecznie jednak skapitulował po strzale Kaspera Hamalainena. Legia zaś odebrała po jednobramkowym zwycięstwie Górnikowi pozycję lidera.

Hamalainen daje stolicy lidera.
Efektowna bramka Kaspara Hamalainena dała Legii Warszawa skromne, ale zasłużone zwycięstwo z Górnikiem Zabrze (1:0). I pozycję lidera Lotto Ekstraklasy. Długo w meczu na szczycie utrzymywał się wynik bezbramkowy, jeśli jednak można powiedzieć, że 0:0 może być piękne, to tu właśnie tak było.