Media o meczu Jagiellonia – Górnik: Grali nieustępliwie, do końca

W.  -  3 marca 2019 12:23
0
4647

Górnik Zabrze zremisował w Jagiellonią Białystok 2:2 w spotkaniu 24. kolejki Lotto Ekstraklasy. Choć to gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie, zabrzanie skutecznie odrabiali straty, grając nieustępliwie do samego końca. Bramkę na wagę cennego punktu zdobył w 89 minucie pojedynku najskuteczniejszy strzelec Górnika, Igor Angulo.

Sport

Górnik z punktem w Białymstoku
Mecz w Białymstoku mógł podobać się kibicom. Od początku oba zespoły walczyły o środek boiska, dużo grały z pierwszej piłki i już na połowie przeciwnika próbowały ją odebrać. Jagiellonia zaczęła od efektownej akcji już w 1. min, ale strzał z powietrza Stefana Scepovica minął bramkę Górnika. W odpowiedzi goście skontrowali, strzał Ishmaela Baidoo również był niecelny.

Dziennik Zachodni

Angulo uratował punkt dla zabrzan
Piłkarzom Górnika nie udało się zrewanżować za ubiegłoroczną porażkę z Jagiellonią u siebie 1:3, ale i tak z punktu zdobytego na stadionie wicemistrza Polski są bardzo zadowoleni. Trener Marcin Brosz w meczu z Jagiellonią zaskoczył wszystkich składem pozostawiając na ławce rezerwowych najlepszego strzelca drużyny Igora Angulo oraz drugiego z Hiszpanów Jesusa Jimeneza, który był ostatnio w dobrej formie.

Przegląd Sportowy

Kontrowersje w końcówce! Angulo trafia z Jagą na wagę remisu, ale czy tam nie było spalonego?!
Po emocjonującym spotkaniu Jagiellonia zremisowała na własnym stadionie z Górnikiem 2:2. Sporo kontrowersji wzbudziła bramka zdobyta przez Igora Angulo w samej końcówce meczu. Powtórki pokazały, że Hiszpan mógł być na spalonym, choć sędziowie zaliczyli to trafienie.

Ekstraklasa.org

Wyszarpany remis
W sobotnim spotkaniu 24. kolejki Jagiellonia Białystok dwukrotnie obejmowała prowadzenie, ale Górnik Zabrze do końca walczył o remis. Po golu Igora Angulo w samej końcówce mecz skończył się wynikiem 2:2.

Gol24

Górnik Zabrze dorwał Jagiellonię Białystok. Igor Angulo wszedł i wyczuł (?) linię spalonego
Cztery gole obejrzeliśmy na stadionie przy Słonecznej. Jagiellonia Białystok dwukrotnie wychodziła na prowadzenie, ale Górnik Zabrze tyle samo razy potrafił jej odpowiedzieć. A więc remis – 2:2. Decydujący cios Dumie Podlasia zadał wprowadzony Igor Angulo.

Sportowe Fakty

Angulo uratował Górnikowi punkt. „Jaga-time” tym razem dla zabrzan
Górnik długo nie był w stanie ponownie odpowiedzieć gospodarzom po stracie drugiej bramki. Marcin Brosz przeprowadzał zmiany, ale jego podopieczni nie potrafili zagrozić Jagiellonii. Udało im się to na minutę przed końcem. Po dośrodkowaniu głową do siatki trafił Angulo. Wydawało się, że Hiszpan był na minimalnym spalonym, jednak arbiter postanowił uznać trafienie. Białostoczanie mogli ponownie wyjść na prowadzenie. W czwartej doliczonej minucie z linii bramkowej piłkę wybił Wiśniewski.

weszlo.com

Kontrowersyjny gol Angulo pozbawił Jagę zwycięstwa
Ale to się oglądało. Cztery gole, prawie trzydzieści strzałów, mnóstwo zdrowia zostawionego na boisku przez obie ekipy, kontrowersje sędziowskie. Jagiellonia miała przewagę nad Górnikiem, ale w ostatnich minutach meczu straciła bramkę po… No właśnie. Po golu ze spalonego Igora Angulo? Oglądamy kolejne powtórki i wciąż nie możemy dojść do ładu z tą sytuacją.