Media o meczu Górnik Zabrze – Miedź Legnica: „Górnik Zabrze upokorzony”, „Miedź gromi Górnika”

Kibic  -  13 listopada 2022 10:10
1
1676

Nie tak miało wyglądać pożegnanie z ligą przy Roosevelta. Górnik podejmował outsidera i wydawało się, że trzecie z rzędu zwycięstwo w PKO Ekstraklasie jest jak najbardziej w zasięgu. Stało się jednak zupełnie inaczej i ponad 17 tys. kibiców w minorowych nastrojach opuszczało stadion.

Deklasacja! Światełko w tunelu Miedzi Legnica
Zawód w Zabrzu Po drugim zwycięstwie z rzędu piłkarze Miedzi Legnica bezpieczną strefę PKO Ekstraklasy mają na wyciągnięcie ręki. W sobotę beniaminek 3:0 pokonał w Zabrzu Górnika! Miedź z większym optymizmem może spojrzeć w ligową tabelę. Utrzymanie w PKO Ekstraklasie stało się bardziej realne. Zabrzanie w 2022 roku będą mogli się zrehabilitować, kiedy w piątek odrobią ligowe zaległości mierząc się w Gdańsku z Lechią.

Najwyższe zwycięstwo
Kto by się spodziewał, że Miedź Legnica ustanowi swój nowy rekord najwyższego zwycięstwa w Ekstraklasie, mierząc się z Górnikiem Zabrze. Beniaminek strzelił trzy gole i zdobył kolejne trzy punkty. W trzecim meczu z rzędu, spotkania Górnika Zabrze rozstrzygają się różnicą trzech goli. W poprzednich dwóch spotkaniach to Trójkolorowi zwyciężyli (3:0 z Widzewem Łódź i 4:1 z Pogonią Szczecin), więc tym większym zaskoczeniem okazała się trzybramkowa wygrana Miedzi Legnica. Dla beniaminka był to drugi mecz z rzędu, który kończą z kompletem punktów, podkreślając, że w kwestii walki o utrzymanie nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

Miedź gromi Górnika
Zabrzanie pożegnali się ze swoimi kibicami przykrą porażką z Miedzią aż 0:3.
Ku… mać! Górnik grać!” – krzyczeli zdenerwowani kibice. Na niewiele się to zdało. Zabrzanie przegrali już swoje piąte spotkanie w tym sezonie u siebie, a z kolei Miedź zanotowała pierwszą wyjazdową wygraną i skutecznie goni zespoły znajdujące się przed nią, notują w dwóch swoich ostatnich grach w tym roku komplet 6 punktów

Piłka Nożna

Miedź w końcu wygrała na wyjeździe
Miedź Legnica zakończyła rundę jesienną PKO BP Ekstraklasy dwoma kolejnymi zwycięstwami. Dziś wysoko pokonała Górnik Zabrze. Miedź zbliżyła się do bezpiecznego miejsca w tabeli. Beniaminek nie dał Górnikom szans. Po pierwszej połowie prowadził dwoma golami. W 34. minucie do siatki trafił Narsingh, a w 40. podwyższył Matuszek. Przy obu uderzeniach asystował Matynia. Po przerwie Miedź dołożyła jeszcze jednego gola. W 73. minucie na listę strzelców wpisał się Chuca. Zabrzanie nie zdołali odpowiedzieć choćby trafieniem honorowym.

Kolejny blamaż Górnika Zabrze
Piłkarze Górnika Zabrze w ostatnim domowym meczu zostali rozbici przez zamykającą tabelę Miedź Legnica. Wynik 0:3 oddaje przebieg spotkania, które przyniosło drugi z rzędu blamaż zespołu Bartoscha Gaula. Zobaczcie zdjęcia z tego meczu.

Miedź wraca do gry. Druga kolejna wygrana beniaminka
Górnik Zabrze przegrał z Miedzią Legnica 0:3 (0:2) w meczu 17. kolejki Ekstraklasy. „Czerwona latarnia” ligi po golach Luciano Narsingha, Szymona Matuszka oraz Chuki odniosła drugie zwycięstwo z rzędu i jej strata do Korony Kielce wynosi już tylko jeden punkt. W tabeli Górnik pozostał na 11. miejscu.

Interia

Górnik Zabrze upokorzony. Beniaminek dał mu lekcję
Miedź w dobrym stylu zakończyła 2022 rok. Wygrała bowiem drugi mecz z rzędu w Ekstraklasie i choć wciąż pozostaje na ostatnim miejscu, punktowo już praktycznie dogoniła stawkę. Podopieczni Grzegorza Mokrego mają jeszcze zaległy pojedynek, z Lechem Poznań, który rozegrają już w przyszłym roku.Dla Górnika to był natomiast ostatni mecz w tym roku na własnym boisku, ale jeszcze nie kończą grania. W piątek, 18 listopada, zmierzą się na wyjeździe z Lechią Gdańsk w zaległym spotkaniu z drugiej kolejki.

TVP Sport

Miedź Legnica nie dała szans Górnikowi Zabrze
Piłkarze Miedzi w najlepszym możliwym stylu zakończyli ligowe granie w tym roku. Beniaminek nie dał najmniejszych szans w Zabrzu Górnikowi i zasłużenie wygrał 3:0. Dla klubu z Legnicy, który wciąż okupuje ostatnie miejsce w tabeli, to trzecie zwycięstwo w tym sezonie.