Media o meczu Górnik – Miedź: przerwane świętowanie

W.  -  10 grudnia 2018 15:51
0
1906

Górnik Zabrze przegrał w Miedzią Legnica 1:3 w meczu 18. kolejki Lotto Ekstraklasy.
Jedynego, honorowego gola dla Górnika zdobył w 90. minucie meczu najskuteczniejszy strzelec zabrzan Igor Angulo. Po porażce z beniaminkiem 14-krotny mistrz Polski zepchnięty został na przedostatnie miejsce w tabeli.

Sport

Tak przegrywać nie wypada – Górnik „wymiedziony” z boiska.
W niedzielne popołudnie widzów na Arenie Zabrze witała skocznymi rytmami orkiestra dęta Polskiej Grupy Górniczej. Okazje do takiej fety były dwie: miniona Barbórka i nadchodzące urodziny klubu. Bębny, puzony i trąbki również w przerwie grały bez fałszu; dużo trudniej było wychwycić rytmiczne brzmienia w meczu Górnik Zabrze – Miedź Legnica… Przynajmniej w kontekście gry zabrzan.

Dziennik Zachodni

Porażka zabrzan z beniaminkiem w strugach deszczu.
Piłkarze Górnika przegrali z Miedzią 1:3 i spadli na przedostatnie miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy. Zabrzanie w tym sezonie mają ogromne problemy ze zdobywaniem punktów na swoim stadionie, na którym wygrali na razie tylko raz. Beniaminek z Legnicy zrewanżował się Górnikowi za sierpniową porażkę u siebie wygrywając w Zabrzu w takich samych rozmiarach.

Przegląd Sportowy

Zepsuli im barbórkę. Górnik po dwóch wysokich zwycięstwach został brutalnie sprowadzony na ziemię.
Przed meczem, gdy piłkarze, w tym Tomasz Loska, przygotowywali się do spotkania, puszczono piosenkę „Na Roosevelta jest mój dom” kapeli Eugeniusza Loski, ojca bramkarza Górnika. W zespole B.A.R. Loska senior śpiewa oraz gra na klawiszach. Zawodników wyprowadzili na murawę górnicy ubrani na galowo, w ten sposób nawiązano do Barbórki, czyli święta górników, które miało miejsce w czwartek. To były ostatnie miłe chwile dla miejscowej drużyny. „Największa Barbórka w Polsce” – tak reklamowano niedzielne spotkanie – była koszmarna dla zabrzan.

Ekstraklasa.org

Zepsuta Barbórka.
Zawodnicy Miedzi Legnica popsuli świętowanie Barbórki Górnikowi Zabrze. W ramach 18. kolejki LOTTO Ekstraklasy beniaminek pokonał w Zabrzu rewelację ubiegłorocznych rozgrywek 3:1. Gole na wagę zwycięstwa zdobyli Petteri Forsell, Henrik Ojamaa, z kolei honorowe trafienie dla gospodarzy zanotował Igor Angulo, a samobójczą bramkę dołożył Tomasz Loska.

Gol24

Miedź Legnica skuteczna w Zabrzu. Górnik w strefie spadkowej.
Niska temperatura, deszcz i porażka – tegorocznych obchodów Barbórki na Arenie Zabrze nie można zaliczyć do udanych. W końcówce momentami zamilkł nawet doping z Torcidy. Nic dziwnego, ich ulubieńcy nie dawali powodów do optymizmu, a zeszłotygodniowa wiktoria nad Wisłą Płock jawiła się równie odległą, jak przypadkową. Długo jedyne próby zabrzan to uderzenia z dystansu. Przez pewien czas znacznie bliżej czwartego gola byli natomiast zawodnicy beniaminka. Loskę uratował jednak słupek po uderzeniu głową Pawła Zielińskiego.

Sportowe Fakty

Górnik Zabrze zawiódł kibiców. „Oczekiwania mieliśmy zdecydowanie większe”.
W tym sezonie Górnik Zabrze słabo spisuje się przed własną publicznością. Mecz z Miedzią Legnica miał być szansą na przełamanie. Obie drużyny walczą o utrzymanie w lidze i wszystko wskazywało na wyrównane spotkanie. Górnik mecz ten reklamował jako „największą barbórkę w Polsce”. Na trybunach zasiadło blisko 12 tysięcy widzów, którzy przeżyli ogromny zawód. Górnik przegrał i był tylko tłem dla beniaminka Ekstraklasy.

Sportslaski.pl

Tąpnięcie na Barbórkę. Górnik znowu na czerwono.
Jedna jaskółka nie czyni wiosny. Przekonali się o tym fani Górnika Zabrze, którego drużyna po świetnym spotkaniu w Płocku została sprowadzona na ziemię przez Miedź Legnica. Bolesna porażka przy Roosevelta sprawia, że podopieczni trenera Marcina Brosza lądują w strefie spadkowej Lotto Ekstraklasy.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments